Pořad Televize NTD Čína bez cenzury, který moderuje Chris Chappell, vysílá ve formátu pozdní noční show, která mísí humor s vážnou analýzou čínské politiky a společnosti.


Ještě před vypuknutím epidemie wuchanského viru se již od roku 2006 řešil v Číně jiný problém. Dnes byla provedena transplantace obou plic pacientovi s koronavirem. To je podle expertů angažovaných ve vyšetřování pouze jeden z mnoha případů, které poukazují na to, že obvinění čínského režimu, že nechává násilně odebírat orgány vězňům svědomí, jako jsou praktikující Falun Gongu nebo ujgurští muslimové, jsou důvodná.

Čínský tribunál (China Tribunal), kterému předsedal sir Geoffrey Nice, strávil dva roky tím, že studoval předkládané důkazy a vyslýchal více než padesát svědků a přeživších vězňů. A rozsudek zní: Čínský režim nechává zabíjet vězně svědomí pro jejich orgány a vydělává na tom velké peníze.

Pořad Čína bez cenzury pravidelně otevírá témata potlačování čínských obyvatel vládnoucím komunistickým režimem, včetně témat považovaných za „citlivá“.