Praha, 17. července Hlavní město Praha a stát se ve čtvrtek dohodly, že se prioritně zaměří na urychlení majetkových směn v oblasti zdravotnictví. Tento krok umožní rozvoj Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Nemocnice Na Bulovce. Dále se dohodly na urychlení postupu v oblasti strategických dopravních investic, zejména Pražského okruhu.

Jednání podle pražského magistrátu představuje významný postup v probíhajících vyjednáváních o majetkoprávním vyrovnání mezi hlavním městem a státem.

„Jsem rád, že pan premiér přistoupil k našemu dnešnímu jednání konstruktivně. Shodli jsme se na tom, že společnou prioritou v oblasti směn majetku mezi Prahou a státem je v současné době řešení stavu zdravotnictví v hlavním městě, a to i v reakci na stávající epidemii koronaviru, a také otázka státních pozemků pro zelené pásy u Pražského okruhu v úseku 511,” říká primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib ke včerejšímu jednání mezi ním, předsedou vlády Andrejem Babišem a dalšími zástupci hlavního města Prahy a státu.

Nemocnice Na Bulovce
Nemocnice Na Bulovce. (praha.eu / Oskar Exner)

„Nyní se společně přednostně zaměříme na vyřešení majetkoprávního vyrovnání ve věci pozemků v areálu Nemocnice Královské Vinohrady, kde vznikne nové traumacentrum, které potřebují nejen Pražané, ale i obyvatelé Středočeského kraje. Za tyto pozemky Praha obdrží dlouho usilované tenisové kurty na Letné, pozemky pro nutnou rekonstrukci stanice Zdravotnické záchranné služby na Praze 10 a objekt v Říčanské ulici, který chceme využít pro sociální služby nebo bydlení,” uvedl Jan Chabr, radní pro oblast majetku.

V další vlně, která bude neprodleně následovat, by mělo dojít ke směně klíčových pozemků a budov v areálu Nemocnice Na Bulovce,” dodává Petr Hlaváček, náměstek primátora a radní pro oblast územního rozvoje.