Přírodní krása je hlavní módní trend, který na popularitě neztratí snad nikdy. Co se tvarování obočí týče, jde také o skvělou příležitost ukázat svou osobnost. Obočí je základ, který může změnit výraz obličeje, zdůraznit správné proporce a díky němu bude vaše tvář harmoničtější.

Moderní kosmetický trh nyní nabízí obrovský sortiment produktů na obočí: tužky, stíny, průhledné a barevné gely na obočí, pomády atd. Vyberte si z široké nabídky tady https://makeup.cz/categorys/198033/. Profesionálové doporučují začít tvarováním a zvolit podobu obočí podle typu obličeje, ne jen slepě kopírovat vzhled celebrit. Dál si podrobněji probereme ty nejdůležitější rady.

(makeup.cz)

Pohodlí je prvořadé. Nezoufejte, pokud vás příroda neobdařila hustým a výrazným obočím. Nějakou dobu nechte obočí růst, pak ho tvarujte, vytvořte přirozenou linii a vyberte vhodný odstín. V líčení, stejně jako v oblečení, vždy sledujte trendy, ale zůstaňte věrné svému stylu a dávejte přednost variantě, která vám vyhovuje.

Řekněte NE jasným konturám. Grafické rovné linie jsou minulostí, nahradil je úplně odlišný trend: jemné stínování obočí. Tohoto efektu lze dosáhnout pomocí kosmetických výrobků, jako jsou stíny a tužka na obočí. Vyberte odstín o 2-3 tóny tmavší než přirozená barva. Aplikujte stíny zkoseným štětcem. Tužku nanášejte krátkými tahy a pečlivě rozmažte pomocí kartáčku.

Přirozené, ale dobře upravené. Velmi silné obočí je vrcholem současné módy, ale je důležité nepřekračovat jemnou hranici mezi trendem a chaosem. Doporučujeme vám nejprve vytvořit kvalitní základ, poté obočí pravidelně upravujte pinzetou.

Husté obočí a dokonalá pleť. Silné obočí zdůrazňuje pokožku. Pokud váš obličej není zcela dokonalý a je vidět akné a další nedokonalosti, husté obočí tyto drobné nerovnosti pleti jen zvýrazní. Abychom se tomu vyhnuli, nejdříve doporučujeme navštívit kosmetičku a dát si do pořádku obličej.

Správný odstín. Obočí je možné zvýraznit barvou bez drastických opatření (zavedení pigmentu do pokožky). První možností je barva na obočí. Na pokožce zanechá lehký pigment a vyplní prázdnoty. Další je henna krém. Výhodami jsou přírodní složení, nejšetrnější metoda a dlouhotrvající účinek. Jde o bezpečnou variantu, protože se ředí vodou, nikoli oxidačním činidlem, a dobře maskuje „nahé” oblasti.