Epoch Times Německo

26. 1. 2021

Durynský předseda vlády Bodo Ramelow (Linke) se během své on-line korona-konference dostal pod silnou kritiku za svá prohlášení o hrách na mobilních telefonech.

V diskuzi prostřednictvím aplikace Clubhouse Ramelow otevřeně prohlásil, že zvládne zahrát „až deset úrovní“ Candy Crush při několikahodinových korona–summitech šéfů spolkových zemí a kancléřky. Candy Crush je populární puzzle – hra, která je populární na smartphonech.

„Někteří hrají sudoku, jiní hrají na svých mobilních telefonech šachy nebo scrabble a já hraji „Candy Crush“, citují noviny Bild Ramelowa.

Pro německou tiskovou agenturu se vyjádřil, že hraní je pro něj relaxační metoda – a také není žádným tajemstvím.

Ramelow: „Zkusil jsem to –⁠ a bylo to skvělé“.

Kromě mnoha dalších účastníků se přímého rozhovoru přes Clubhouse zúčastnili premiérka Meklenburska-Předního Pomořanska Manuela Schwesigová (SPD) a zástupce šéfredaktora Bild Paul Ronzheimer.

Podle deníku Spiegel v něm aplikace vyvolala zvědavost. „Zkusil jsem to. A bylo to skvělé“. Toho večera nelituje, citují noviny Ramelowa. „Ale okamžitě mi byly ukázány hranice“.

Nahrávání a přepis konverzací během živých rozhovorů v aplikaci Clubhouse je podle všeobecných podmínek aplikace zakázáno.

Šéfredaktor deníku Welt am Sonntag, Johannes Boie, prý informoval o Ramelowých prohlášeních jako první. Odvolával se na veřejný zájem a nebyl proto vázán pravidly používání aplikace.

Skutečnost, že durynský šéf vlády hrál puzzle během korona-summitu, kde se řešilo prodloužení lockdownu, vyvolala celonárodní kritiku.

Durynský šéf CDU: Ramelowo chování je neuctivé a nezodpovědné

Boj proti pandemii je doslova otázkou života a smrti o miliony životů a budoucnosti celé generace studentů. To je neuctivé a nezodpovědné, kritizuje předsedu vlády durynský vůdce CDU Christian Hirte.

Účinky lockdownu by se dotkly především rodin se školou povinnými dětmi. Šéf učitelského sdružení Hans-Peter Meidiger pro to nemá žádné porozumění.

„Doma rodiče bojují, aby zajistili, že se děti učí na počítači a nehrají mobilní hry. A pan Ramelow dělá pravý opak: Místo toho, aby dělal politiku pro zájmy dětí, baví ho hry na mobilních telefonech“, řekl Meidiger pro „Bild-Zeitung “.

Ingrid Hartges (61), vedoucí asociace hotelů a restaurací, očekává maximální odhodlání všech účastníků těchto diskusí v boji za nejlepší řešení proti pandemii. V sázce jsou desítky tisíc existencí a stovky tisíc pracovních míst. Hraní hry „Candy Crash“ tam nemá co dělat, vysvětlila restauratérka.

původního článku německé redakce deníku The Epoch Times přeložila G. K.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Profesionální baristé odhalují tajemství přípravy dokonalé domácí kávy
Profesionální baristé odhalují tajemství přípravy dokonalé domácí kávy

Nejdůležitější části vybavení, které potřebujete, a další tipy, jak si co nejlépe připravit vaši ranní kávu.

Jak by dopadly eurovolby, kdyby měl každý dva hlasy? Otestujte si novou metodu
Jak by dopadly eurovolby, kdyby měl každý dva hlasy? Otestujte si novou metodu

Průzkum vychází z metody D21, kterou vyvinul Karel Janeček a která má najít řešení širší společenské shody, eliminovat extremisty a předcházet tomu, že volič volí „menší zlo“.

Nová studie: Aktivní ve středním věku, zdraví ve stáří
Nová studie: Aktivní ve středním věku, zdraví ve stáří

Mnohé studie prokázaly, že udržení nebo zvýšení aktivity ve středním věku významně ovlivňuje kvalitu života ve stáří.

Čínské vojenské výdaje v roce 2022 dosáhly 710 miliard dolarů, více než trojnásobek toho, co tvrdil Peking
Čínské vojenské výdaje v roce 2022 dosáhly 710 miliard dolarů, více než trojnásobek toho, co tvrdil Peking

V roce 2022 čínský režim oznámil, že jeho výdaje na obranu v tomto roce budou činit 229 miliard dolarů.

Proč by se muži měli dobře oblékat
Proč by se muži měli dobře oblékat

Zevnějšek o vás může mnohé prozradit a ukázat okolí některé vaše kvality, například zralost, vůdcovství či schopnost postarat se.