Durynský předseda vlády Bodo Ramelow (Linke) se během své on-line korona-konference dostal pod silnou kritiku za svá prohlášení o hrách na mobilních telefonech.

V diskuzi prostřednictvím aplikace Clubhouse Ramelow otevřeně prohlásil, že zvládne zahrát „až deset úrovní“ Candy Crush při několikahodinových korona–summitech šéfů spolkových zemí a kancléřky. Candy Crush je populární puzzle – hra, která je populární na smartphonech.

„Někteří hrají sudoku, jiní hrají na svých mobilních telefonech šachy nebo scrabble a já hraji „Candy Crush“, citují noviny Bild Ramelowa.

Pro německou tiskovou agenturu se vyjádřil, že hraní je pro něj relaxační metoda – a také není žádným tajemstvím.

Ramelow: „Zkusil jsem to –⁠ a bylo to skvělé“.

Kromě mnoha dalších účastníků se přímého rozhovoru přes Clubhouse zúčastnili premiérka Meklenburska-Předního Pomořanska Manuela Schwesigová (SPD) a zástupce šéfredaktora Bild Paul Ronzheimer.

Podle deníku Spiegel v něm aplikace vyvolala zvědavost. „Zkusil jsem to. A bylo to skvělé“. Toho večera nelituje, citují noviny Ramelowa. „Ale okamžitě mi byly ukázány hranice“.

Nahrávání a přepis konverzací během živých rozhovorů v aplikaci Clubhouse je podle všeobecných podmínek aplikace zakázáno.

Šéfredaktor deníku Welt am Sonntag, Johannes Boie, prý informoval o Ramelowých prohlášeních jako první. Odvolával se na veřejný zájem a nebyl proto vázán pravidly používání aplikace.

Skutečnost, že durynský šéf vlády hrál puzzle během korona-summitu, kde se řešilo prodloužení lockdownu, vyvolala celonárodní kritiku.

Durynský šéf CDU: Ramelowo chování je neuctivé a nezodpovědné

Boj proti pandemii je doslova otázkou života a smrti o miliony životů a budoucnosti celé generace studentů. To je neuctivé a nezodpovědné, kritizuje předsedu vlády durynský vůdce CDU Christian Hirte.

Účinky lockdownu by se dotkly především rodin se školou povinnými dětmi. Šéf učitelského sdružení Hans-Peter Meidiger pro to nemá žádné porozumění.

„Doma rodiče bojují, aby zajistili, že se děti učí na počítači a nehrají mobilní hry. A pan Ramelow dělá pravý opak: Místo toho, aby dělal politiku pro zájmy dětí, baví ho hry na mobilních telefonech“, řekl Meidiger pro „Bild-Zeitung “.

Ingrid Hartges (61), vedoucí asociace hotelů a restaurací, očekává maximální odhodlání všech účastníků těchto diskusí v boji za nejlepší řešení proti pandemii. V sázce jsou desítky tisíc existencí a stovky tisíc pracovních míst. Hraní hry „Candy Crash“ tam nemá co dělat, vysvětlila restauratérka.

původního článku německé redakce deníku The Epoch Times přeložila G. K.