Redakce Epoch Times

10. 2. 2021

Přední čínská vědkyně, její manžel a studenti byli vykázáni z kanadské virologické laboratoře s nejvyšším stupněm zabezpečení (BSL-4), protože jsou vyšetřováni policií.

Kanadská Agentura pro veřejné zdraví, která manžele zaměstnávala, oba vědce propustila. CBC uvedla, že čínská vědkyně v roce 2019 zaslala vir eboly do Wuchanského virologického institutu.

Kanadská Agentura pro veřejné zdraví označila zprávu CBC News za „mylnou“ a uvedla, že propuštění paní Siang-kuo Čchiou s věcí nijak nesouvisí. Více zde…

Další zprávy

Advokáti z Essex Court Chambers vydali právní stanovisko: utlačování Ujgurů čínskou vládou má rozměry genocidy.

Zpráva byla vydána den před hlasováním v parlamentu o zastavení obchodu Velké Británie se zeměmi páchajícími genocidu. Více zde…

Australská hlasatelka televize CGTN Čcheng Lej (49) byla v Číně oficiálně zatčena pro podezření z vyzrazování státního tajemství v zámoří.

Před tím byla půl roku zadržována policií v Pekingu.

V červenci 2020 Austrálie varovala své občany, že pokud budou cestovat do Číny, vystavují se riziku „svévolného zatčení“. Více zde…

Tisíce čínských uživatelů internetu a mnoho lidskoprávních skupin vzdali poctu čínskému doktorovi Li Wenliangovi.

Lékař varoval před vypuknutím epidemie wuchanského viru již v prosinci 2019. Státní úřady jej obvinili z „šíření fám“, „narušování společenského pořádku“ a „porušování  zákona“.

Lékař poté zemřel v důsledku nákazy novým druhem koronaviru. Více zde…

Čínské úřady zavřely do karantény muže požadujícího kompenzaci za svůj pozemek, který mu zabavily místní úřady.

Pan Wu Jou-ming z města Wu-süe v provincii Chu-pej se snaží apelovat na úřady peticí již od roku 2009.

Od té doby byl desetkrát zatčen, mučen a přišel o několik zubů, když ho policisté zbili. Věří, že úřady omezují jeho svobodu pod záminkou protiepidemických opatření. Více zde…

Nová zpráva nevládní organizace Freedom House varuje, že čínský režim útočí na čínské občany v zámoří. Tato kampaň zahrnuje únosy, napadání a vyhrožování.

Cílí na čínské emigranty, disidenty, Ujgury, příznivce meditační praxe Falun Gong, zastánce lidských práv, bývalé členy komunistické strany a další lidi. Více zde…

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů
Bouřkový pilot-fotograf zachytil dechberoucí snímky nejintenzivnějších bouří z výšky 12 000 metrů

Bouřkový pilot-fotograf Santiago Borja, zachytil z výšky 12 000 metrů sérii dechberoucích snímků nejintenzivnějších bouří.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.