Pořad Televize NTD Čína bez cenzury, který moderuje Chris Chappell, vysílá ve formátu pozdní noční show, která mísí humor s vážnou analýzou čínské politiky a společnosti.


V Číně může být pronásledován kdokoliv, dokonce i ti, kteří jsou čínské komunistické straně nejvíce loajální. Právě tohle zjistil uživatel internetu, který si říká „Lonely Fly“, když použil ilegální VPN, aby se dostal za velký čínský firewall. Poté slovně zaútočil na tchajwanského youtubera, který mluvil o nezávislosti Tchaj-wanu. Neuvěříte tomu, jak se pak loajálnímu vlastenci obrátil život naruby.


Případ napadení rodiny uživatele Lonely Fly ukazuje skutečné poměry v Číně. Ukazuje, jak silně jsou místní lidé indoktrinováni, a jak jsou zmatení, když odhalí realitu a povahu místního režimu, za který bojují. Skutečné absurdní drama ze současné Číny popisuje v satirické reportáži pořadu Čína bez cenzury moderátor Chriss Chappel.

Pořad Čína bez cenzury pravidelně otevírá témata potlačování čínských obyvatel vládnoucím komunistickým režimem, včetně témat považovaných za „citlivá“.