Vynalézavá dcera z amerického státu Minnesota překvapila svého otce, když se objevila v domově pro seniory, kde otec žije. V rámci brigády v domově vytírá podlahy a umývá nádobí. Dala se tam totiž zaměstnat na částečný úvazek, aby mohla trávit více času se svým otcem v době pandemie.

Pro řadu obyvatel žijících v pečovatelských domovech se od jara 2020 stalo mávání z oken nejbližší formou kontaktu se svými blízkými.

Lisa Racineová byla jednou z těch, koho toto odloučení od rodiny sužovalo. „Jednoho dne jsem prostě přemýšlela: Jak bych mohla vidět tátu víc? A pomyslela jsem si: No jasně, proč se tam nenechám zaměstnat?“ uvedla žena pro KARE 11.

Harold Racine se svou zemřelou ženou. (poskytla Lisa Racine)

V prosinci 2020 proto Lisa zavolala do domova pro seniory u Good Samaritan Society, kde byli rádi, že mají výpomoc během pandemie koronaviru, kdy bylo těžké sehnat nové pracovníky,.

Správkyně domova důchodců, Rene Racineová, která je sestřenicí Lisy, byla nabídkou potěšena: „To, že nás kontaktovala a chtěla přijít pracovat, to byl úplný dar z nebes.“

Práce je sice na hony vzdálena tomu, co Lisa ve své profesi dělá (projektová manažerka u tiskařské firmy), ale jí se líbí a ráda se setkává s místními seniory. Překvapit otce byla pověstná třešinka na dortu.

„Šokovalo mě to, opravdu. Byl jsem jako zaražený,“ popsal své překvapení 87letý Harold Racine. Z úst mu vyletělo jen: „Jak ses sem dostala?“ Vzpomíná, že když svou dceru uviděl v domově poprvé, byl to jeden z nejšťastnějších okamžiků jeho života.

Lisa v domově pracuje po večerech a o víkendech. Za čas, který může navíc strávit se svým tátou, je nesmírně vděčná. V únoru dostala jako klíčový pracovník vakcínu proti COVID-19, společně se svým otcem a se širším proočkováním populace došlo i k většímu uvolnění opatření v domově.

Harold se svou ženou a dcerou Lisou. (poskytla Lisa Racine)

Přesto chce Lisa docházet do zařízení dál a zůstává k dispozici na zavolanou, podle potřeb vedení. „Mohla jsem jít na jógu nebo si někam sednout, ale radši přijdu utírat podlahu a umývat nádobí, abych mohla vidět tátu,“ říká žena.

Harold se svou zesnulou ženou vychovali osm dětí. „To trápení a strasti s výchovou tolika dětí se nakonec rozhodně vyplatilo,“ říká důchodce a dodává: „Teď se mi to vrací zpět, a desetinásobně.“

Přeložno z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times.