Aktualizováno 19. 7.

Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid musel zůstat v domácí izolaci poté, co byl pozitivně testován na nemoc covid-19.

Rychlý antigenní test si ministr udělal poté, co se v pátek v noci necítil dobře. Javid na svém twitterovém účtu uvedl, že má pouze mírné příznaky a že čeká na výsledky PCR testu, který je přesnější.


Javid byl očkován již v březnu britskou vakcínou od AstraZeneca.

„Dnes ráno jsem měl pozitivní test na covid, čekám na výsledky PCR testu, ale naštěstí jsem byl zaočkován a příznaky jsou mírné,“ uvedl Javid podle agentury PA a zároveň vyzval své spoluobčany, aby se nechali zaočkovat také.

Výsledy PR testu potvrdily o den později, že ministr zdravotnictví je opravdu covid pozitivní. V důsledku toho musí zůstat v izolaci také všechny jeho kontakty, s nimiž přišel do kontaktu, včetně premiéra Borise Johnsona a ministra financí Rishiho Sunaka, se kterými se Javid setkal v pátek.

Do funkce nastoupil nový ministr teprve minulý měsíc, když jeho předchůdce Matt Hancock rezignoval.

Británie zažívá v posledních dnech značný nárůst případů nákazy novým koronavirem. Ve čtvrtek i v pátek to bylo přes 50 tisíc nových případů, přičemž padesátitisícovou hranici naposled úřady zaznamenaly letos v lednu, píše BBC.

Vážení čtenáři, naší prací vyplňujeme mezery na českém trhu s informacemi. Sledujeme události v Číně i v USA z nezávislého úhlu. Podporujeme tradiční kulturu a vzestup morálních hodnot. Podpořte naši činnost darem, podpoříte tak naše zpravodajství. Děkuji Vám,

Milan Kajínek, šéfredaktor Epoch Times ČR.

Poslední epidemiologická opatření se mají na ostrovech uvolnit od pondělí 19. července.

Přeloženo z článku newyorské redakce deníku The Epoch Times.