Aktualizováno 19. 7.

Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid musel zůstat v domácí izolaci poté, co byl pozitivně testován na nemoc covid-19.

Rychlý antigenní test si ministr udělal poté, co se v pátek v noci necítil dobře. Javid na svém twitterovém účtu uvedl, že má pouze mírné příznaky a že čeká na výsledky PCR testu, který je přesnější.

Javid byl očkován již v březnu britskou vakcínou od AstraZeneca.

„Dnes ráno jsem měl pozitivní test na covid, čekám na výsledky PCR testu, ale naštěstí jsem byl zaočkován a příznaky jsou mírné,“ uvedl Javid podle agentury PA a zároveň vyzval své spoluobčany, aby se nechali zaočkovat také.

Výsledy PR testu potvrdily o den později, že ministr zdravotnictví je opravdu covid pozitivní. V důsledku toho musí zůstat v izolaci také všechny jeho kontakty, s nimiž přišel do kontaktu, včetně premiéra Borise Johnsona a ministra financí Rishiho Sunaka, se kterými se Javid setkal v pátek.

Do funkce nastoupil nový ministr teprve minulý měsíc, když jeho předchůdce Matt Hancock rezignoval.

Británie zažívá v posledních dnech značný nárůst případů nákazy novým koronavirem. Ve čtvrtek i v pátek to bylo přes 50 tisíc nových případů, přičemž padesátitisícovou hranici naposled úřady zaznamenaly letos v lednu, píše BBC.

Poslední epidemiologická opatření se mají na ostrovech uvolnit od pondělí 19. července.

Přeloženo z článku newyorské redakce deníku The Epoch Times.