Maďarský premiér Viktor Orbán usedl k rozhovoru s Tuckerem Carlsonem, moderátorem televizního zpravodajství Fox News, aby diskutovali o tom, jak se západní Evropa mění a jak se Maďarsko vydalo odlišnou konzervativní cestou.

Naše vztahy s USA jsou na mnoha úrovních velice dobré, kromě liberálních politiků ve Washingtonu.“ – Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán hovoří o důležitosti národního státu, o právu každé země chránit své hranice a zvolit si, koho přes ně pustí do svého státu. O důležitosti rodiny, tradic a tradičních hodnot.

Carlson se Orbána opakovaně dotazuje na výroky současného prezidenta Joea Bidena, který jako představitel levicově orientované Demokratické strany USA označil vlády v Polsku a Maďarska za totalitní a silně kritizoval přímo premiéra Viktora Orbána.

Carlson se podivuje nad tím, že Joe Biden při jednání s Čínou nikdy nepoužíval podobné příměry, které by ve spojení s čínským režimem měly mnohem realističtější základy. Naproti tomu takto označuje rozvinuté demokracie, které se ale vydaly konzervativní cestou.

Biden jako zastánce progresivní levicové politiky je podle Orbána z principu nepřátelský vůči konzervativním společnostem a vládám.