Generace mladších mileniálů nebo také generace Z, záleží na věku. Generace mužů, kterým styl a móda rozhodně nejsou jedno. Ba naopak. Často jdou do módních trendů s nebývalou odvahou a dokonce se je nebojí tvořit!

Co je klíčem? Pohodlí!

Dalo by se říci, že naprostým základem šatníku této generace je pohodlí, originalita a luxus. To jsou společní jmenovatelé módy, která je pro tyto muže charakteristická. Nebojí se do svého oblékání vložit trochu úsilí, svou osobitost a samozřejmě trochu peněz. Ty tam jsou doby, kdy mužům stačily jedny kalhoty a pár triček.

Pohodlí v módě je v tuto chvíli téměř zaklínadlem. Z velké části mu nahrála covidová opatření, kdy nejen muži zjistili, že doma skutečně nemusí trávit čas v upnutých džínách a košili. A tak přesedlali na mnohem pohodlnější kousky šatníku. Široké, téměř oversize džíny jsou vlajkovou lodí pohodlné módy. Poohlédněte se po přesně takových pánských džínách na answear.cz. V případě potřeby je kombinujte se sakem, košilí a sportovními teniskami na vyšší platformě. Budete působit velmi módně!

(answear.cz)

Druhým pohodlným módním trendem jsou bezesporu mikiny. Ty se ale nenosí pouze k teplákům nebo jako součást teplákové soupravy. Mikina se může stát vaším plnohodnotným partnerem klidně i do práce. Neotřele vypadá jako součást business looku. K business casual kalhotám a botám, oblečená třeba i na košili. Zvolit si můžete velmi neutrální vzhled bez potisků a nápisů, nebo to naopak můžete vzít hezky od podlahy a pochlubit se pořádným potiskem. Záleží na vašem vkusu, odvaze a také na tom, co vám příležitost dovolí. Vyberte si tu pravou pánskou mikinu na answear.cz

Velkou roli hrají také boty a doplňky. A pokud je zkombinujeme s výše zmíněným pohodlím, je jasné, kam tato cesta povede. Jednoznačně k teniskám. Trend tenisek se z velké části vrátil do devadesátých let. V té době byly velmi populární sportovní boty s vyšší a různě tvarovanou podrážkou. Tato módní stopa zůstává patrná i v dnešní době. A přidávají se k ní buď úplně jednoduché barvy (například v podobě celých bílých nebo černých bot) a nebo naopak neonové výkřiky pro odvážné. Do které kategorie se řadíte vy?

Nepostradatelným doplňkem se staly také městské batohy. Ty tam jsou časy, kdy mužům stačila peněženka zasunutá do zadní kapsy džínů. Městské batohy, pánské tašky a dokonce ledvinky teď zažívají skutečný boom. Vyberte si takové, které budou neutrální a kombinovatelné s čímkoli. Nebo naopak sáhněte po verzi, která bude korunovat celý váš outfit. 

Udržitelnost a životní prostředí

Není výjimkou, že oblečení si tato generace mužů vybírá také podle toho, jak šetrní jsou jeho výrobci k životnímu prostředí. Green Friendly Fashion se tak pomalu ale jistě stává kritériem výběru. A je to samozřejmě moc dobře! O značkách, které při výrobě bot a oblečení smýšlejí ekologicky si můžete přečíst na blogu o módě na answear.cz. A tyto značky pak neváhejte podpořit koupí jejich produktů na https://answear.cz/k/on/obleceni. Vždyť v zájmu nás všech je zachovat naši planetu co nejvíc fit! A pomoci tomu komplexním přemýšlením (nejen) o módě je úplné minimum, co můžeme udělat!