Enrico Trigoso

Nařízení newyorského starosty Billa de Blasia z minulého týdne, aby se všichni zaměstnanci města nechali očkovat vakcínou proti covidu-19, vyvolalo protesty dalších lidí, kteří se postavili proti tomu, co považují za porušení svobody volby a komunistický převrat v zemi.

Deník Epoch Times byl na místě, aby vyzpovídal některé příslušníky newyorské policie a hasiče a sledoval masový pochod přes Brooklynský most, který v pondělí odpoledne skončil před radnicí.

Protestující při pochodu skandovali hesla na podporu svobody a proti mandátům vydaným de Blasiem a prezidentem Joem Bidenem.

Aktivní kapitán newyorských hasičů Jason Wendell z jednotky 274 uvedl, že se pondělního pochodu zúčastnily „tisíce a tisíce“ lidí.

„Newyorští hasiči a policisté jsou již 20 měsíců vystaveni covidu-19. Všichni jsou s ním v kontaktu. Většina z nás nemoc prodělala a překonala ji naprosto v pořádku a má přirozenou imunitu,“ řekl Wendell, „a skutečnost, že starosta a politici nechtějí uznat, že naprostá většina z nás je již přirozeně imunní, není nic jiného než tyranie.“

„Uznejte přirozenou imunitu. Řiďte se vědou.“ Hasič Jason Wendell protestuje proti povinnému očkování v New Yorku, Manhattan, 25. října 2021. (Sarah Lu / The Epoch Times)

„Dnes tu byly tisíce a tisíce newyorských hasičů a newyorských policistů, pracovníků hygieny a učitelů, kteří protestovali proti těmto nemravným nařízením.“

Mandát se dotkne 160 500 městských zaměstnanců, mezi něž patří i pracovníci první pomoci.

Pokud do 29. října nepředloží doklad o očkování, budou pravděpodobně posláni domů bez výplaty.

„Město se stane mnohem nebezpečnějším bez pracovníků první pomoci a policistů a hygieniků, kteří udržují město v chodu, bude to mít obrovský negativní dopad na obyvatele New Yorku, protože tyto pracovníky vyřadí ze služby,“ dodal Wendell.

Paul, 24letý policista newyorské policie, pracuje u policie tři roky. Řekl, že se k pochodu připojil, protože je mu upírána svoboda volby.

„Měla by to být naše volba,“ řekl Paul. „Já osobně [vakcínu] nechci, a pokud je tak účinná pro všechny ostatní, pak by jim mělo být jedno, jestli se necháme očkovat my.“

Tisíce lidí protestujících proti povinnému očkování v New Yorku pochodují po Brooklynském mostě na Manhattan, 25. října 2021. (Petr Šváb / The Epoch Times)

Policista ve výslužbě Philip McManus pracoval u newyorské policie v letech 1990 až 2018.

„Proč jsme tady? Jsme tu nejen kvůli nuceným mandátům, zdravotním mandátům. Tady jde o svobodu. Tohle je skutečný problém, jde o svobodu. A my v této zemi bojujeme proti diktatuře. Bojujeme proti tyranii v naší zemi. Skutečnost je taková, že máme prezidenta, který nutí lidi dělat něco, co je naprosto proti jejich náboženskému přesvědčení nebo medicínským rozhodnutím, a my musíme udělat všechno pro to, abychom bojovali za všechny. Všichni, kteří byli nuceni nechat se očkovat, se musí sjednotit za svobodu. Všichni víme, co se v této zemi děje. V této zemi máme komunistický převrat.“

„Dejte mi svobodu, nebo mi dejte smrt,“ dodal, čímž citoval slavný výrok Patricka Henryho z roku 1775.

Důstojník newyorské policie ve výslužbě Philip McManus protestuje 25. října 2021 na Manhattanu v New Yorku proti povinnému očkování. (Sarah Lu / The Epoch Times)

„Jak se může nějaký politik, nějaký zkorumpovaný politik opovážit myslet si, že by mohl nutit Američany, aby si nechali dát tuto vakcínu?“

„Probuď se, Ameriko! V této zemi bojujeme proti tyranii. Bojujeme proti komunismu v této zemi.“

„Jsme na straně Boha a pravdy.“

„Komunismus je tady.“ Tisíce protestujících proti povinnému očkování v New Yorku pochodují po Brooklynském mostě na Manhattan, 25. října 2021. (Petr Šváb / The Epoch Times)

Třiapadesátiletý George, hasič ve výslužbě a veterán, který 22 a půl roku pracoval u newyorských hasišů, se nechce nechat očkovat, protože vakcíny považuje za nebezpečné.

„Skutečné, smrtící globální pandemie nemají [tak] vysokou míru přežití,“ řekl George, „a pokud tomu tak je, nepotřebujeme [vakcínu],“ řekl George.

„Když zabrousíte na všechny alternativní mediální stránky – ne na Facebook, Youtube, kde všechny ty věci cenzurují –, je tam milion videí lidí, kteří dostanou obrnu, mají třesavku, jedna dívka má ve tvářích obří krevní sraženiny, lidé umírají.“

„Jde o kontrolu“

Policista newyorské policie, který se představil jako „Qball a důchodce“, vyslovil názor, že tato nařízení mohou vést k systému totalitní technologické kontroly.

„Jsem proti mandátu kvůli Novému světovému řádu. Nejde tu o virus. Jde o technologii a kontrolu mas,“ řekl.

Deník Epoch Times také vedl rozhovor s newyorskou učitelkou speciální a všeobecné předškolní výchovy Jessicou Castellonovou.

„Nemyslím si, že by experimentální léky měly být nařízeny dětem, jejichž fyzický a kognitivní vývoj se teprve odvíjí. Nevíme, jaké to má na děti dlouhodobé účinky. Neznáme dlouhodobé účinky tohoto na dospělé, kteří již mají plně zformované funkční tělo. Nevíme, co to udělá s dětmi, a nemůžeme si dovolit, aby budoucí generace Ameriky byla ohrožena lékem jen proto, aby si [namastili] kapsy politici a lidé ze společností Pfizer, Moderna a všech ostatních farmaceutických firem,“ řekla Castellonová.

„Mandáty mají negativní dopad na učitele a další osoby, jako jsou asistenti pedagoga a další zaměstnanci ministerstva školství, protože jsou celostátní. Ve státě New York je celostátní nedostatek učitelů, takže když jsou učitelé umístěni na neplacené volno, stresuje to dílčí centrální systém. Není dostatek zastupujících učitelů, kteří by tyto absence pokryli.“

Deník Epoch Times se obrátil na kancelář starosty s žádostí o komentář.

Jak deník Epoch Times dříve informoval, v Chicagu naprostá většina hasičů a policistů zpočátku nechtěla očkování podstoupit, ale situace se změnila poté, co je začali posílat domů bez nároku na mzdu a čekal je dlouhý a nejistý proces s personálním oddělením, pokud se chtěli vrátit.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce. Článek byl redakčně zkrácen. (jas)