Epoch Times Německo

1. 11. 2021

Šéf německých policejních odborů Heiko Teggatz čeká, že se uprchlická krize vyhrotí jako v roce 2015.

Německý spolkový policejní svaz (DPolG) vzhledem k přílivu uprchlíků na německo-polské hranici očekává, že pokud nebudou přijata rychlá opatření, uprchlická krize se bude stupňovat stejně jako v roce 2015. Situaci je třeba brát vážně vzhledem k tomu, že na hranice nyní přichází až 1 000 migrantů denně, řekl v pátek v rozhovoru pro „Bild live“ předseda DPolG Heiko Teggatz. „Jsou to poplašné signály, které nelze odkládat dalších 14 dní.“

V opačném případě zažijeme „kolaps, který jsme zažili na jižní hranici v roce 2015“, řekl Teggatz. Odborový předák také kritizoval skutečnost, že již dva týdny čeká na odpověď spolkového ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU) na svůj dopis. Řekl, že je „nepochopitelné, že se naše federální vláda ocitla na mrtvém bodě. Když je federální vláda v úřadu jako výkonná moc, měla by také něco podnikat a rozhodovat“, pokračoval Teggatz.

V dopise, který zatím zůstal bez odpovědi, požadovala federální policejní unie dočasné kontroly na hranicích s Polskem, sankce pro letecké společnosti spolupracující s běloruským vládcem Alexandrem Lukašenkem a lepší ochranu vnějších hranic Evropské unie s podporou evropské agentury pro ochranu hranic Frontex.

Od srpna se tisíce migrantů, převážně z Blízkého východu a Afriky, pokusily překročit polské hranice z Běloruska. Varšava již v minulých týdnech rozmístila na hranicích s Běloruskem tisíce vojáků, postavila plot z ostnatého drátu a vyhlásila v pohraniční oblasti výjimečný stav.

Evropská unie předpokládá, že příliv migrantů je Lukašenkovou odvetou za rozhodnutí Bruselu o sankcích. Existuje podezření, že běloruské úřady záměrně pašují uprchlíky na hranice unie. (afp/oz)

Z původního článku německé redakce deníku The Epoch Times přeložila G. K.

Související témata

Přečtěte si také

Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje
Tichý úpadek průmyslu v Německu pokračuje

V loňském roce zažilo Německo skutečný průmyslový kolaps. Aritmeticky řečeno, každé tři minuty byl uzavřen jeden podnik. Jen malá část podniků podala návrh na insolvenci. Odumírání podniků již dlouho nahlodává jádro ekonomiky.

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury
Assange se dohodl s úřady USA na přiznání a bude volný, píší agentury

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se dohodl s americkou justicí a hodlá se přiznat k porušení zákona o ochraně tajných informací.

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev
Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur (34,9 miliardy Kč) z výnosů ruských aktiv zmrazených v Evropě pro Ukrajinu, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.