Jan Jekielek Melanie Sun

a 10. 11. 2021

Karel Marx, otec vědeckého socialismu, jednou napsal, že ví, že se narodil Bohu, ale byl vybrán pro peklo, říká spisovatel a rozhlasový moderátor dr. David Jeremiah o mnoha „momentech prozření“, které zažil během svého ročního studia socialismu. V průběhu roku dr. Jeremiah přečetl vše, co o této ideologii našel, včetně toho, co Marxe motivovalo k sepsání jeho ideologických spisů.

Lidé si neuvědomují, že všechny Marxovy socialistické teorie vycházejí ze základní víry v existenci Boha, ale také z nenávisti a odporu ke všemu, co Bůh učí, říká dr. Jeremiah.

„Víte, socialisté nevěří, že Bůh neexistuje – nejsou to ateisté,“ uvedl Jeremiah v pořadu „American Thought Leaders“ televize EpochTV. „Oni jsou proti Bohu.“

Dr. Jeremiah, pastor a zakladatel Turning Point Radio and Television Ministries, nedávno vydal knihu, v níž se podělil o své poznatky o nebezpečí socialismu, s názvem „Kam směřujeme?“.

„Téměř každá kapitola v této knize se tak či onak vrací k věcem, které jsem se dozvěděl o socialismu,“ řekl moderátorovi Janu Jekielkovi. „A co je pro mě teď tak neuvěřitelné, protože mám vůči tomu všemu vnímavější mysl a srdce, každý den ve zprávách vidím živoucí příklady toho, co se děje a jak nás to jako národ ovlivňuje.“

Kultura rušení či mazání všeho, s čím nesouhlasíte (tzv. cancel culture), vypěstovala v americké společnosti kořeny totalitarismu, varuje dr. Jeremiah.

Jako příklady toho, jak Marxovy socialistické myšlenky podkopávají jednotu mezi lidmi, uvedl různé negativní trendy, mezi nimi ten, že rodičům se říká, že by neměli mít žádný vliv na obsah výuky ve školách, že republikáni a demokraté se nemohou dohodnout na tom, že spolu nesouhlasí, a že křesťané jsou propouštěni z práce za to, že hovoří o své víře.

Cenzura myšlenek není něco, v čem by dr. Jeremiah v Americe vyrůstal, ale stala se podle něj v roce 2021 běžným společenským chováním.

„Nic, co je skutečně pravdivé, by se nemělo obávat zpochybnění,“ uvedl dr. Jeremiah. „Pokud je to pravda, je to pravda. Neměl by být problém, když se to zpochybňuje, protože pravda zvítězí, ať už je jakkoli zpochybněna. … Takže všechny ty věci, které se teď dějí, jsou pro mě ve světle této diskuse zajímavé, protože … většina z nich jsou lži.“

Dr. Jeremiah ve své knize popisuje socialismus jako „smrtící virus, který se tiše šíří po celém našem národě – a je mnohem smrtelnější než covid-19“.

Upozorňuje však, že „většina Američanů si vůbec neuvědomuje, jakou hrozbu představuje pro náš způsob života“.

„Je to, jako když se pod dveřmi objeví kouř. Jen ho trochu vidíte, ale není to nic hrozného. Ale pokud si toho nezačneme více všímat, bude to velmi ničivé.“

„Proto jsem napsal tu knihu,“ řekl. „Chtěl jsem lidem pomoci, aby to pochopili.“

„Chtěl jsem jim pomoci vidět souvislost mezi tolika věcmi, které se nám dějí,“ řekl. „Psal jsem o bourání pomníků; není to jen banda hlučných dětí, které se snaží bavit bouráním pomníků… Úplně vymazat historii, abyste mohli napsat novou – to všechno je součástí toho, jak celá tahle věc funguje, to všechno je součástí socialismu.“

„Zbavte se věcí, které jsou lidem drahé, zničte věci, které jsou jádrem toho, čím jako lidé jsou – jejich rodinu, jejich církev, jejich manželství – a pak přijďte do tohoto vakua a nastolte všechnu tu hnilobu zvanou socialismus.“ řekl.

„Nejužší rodina je nepřítelem socialismu,“ říká dr. David Jeremiah. „Jejich cílem je získat kontrolu nad dětmi.“

„Musíme si to uvědomit, protože je to smrtící. Všechno to zničí.“

„Venezuela je dokonalým obrazem toho, kam směřujeme, pokud to nezastavíme. Je neuvěřitelné, když si uvědomíte, že ještě nedávno za našeho života byla Venezuela nejbohatší zemí v této části světa. Lidé měli stejnou životní úroveň jako my.“

Dr. Jeremiah doufá, že když se bude více mluvit o pravdě o socialismu a jeho názorech proti Bohu, pomůže to více lidem pochopit problémy dnešní doby.

„Jednou z jeho [Marxových] klíčových frází bylo vymazat Boha z nebe a kapitalisty ze země. To byl jeho dvojí program,“ řekl. „Je spousta univerzitních studentů, kteří tím byli uchváceni.“

„Je to pro mě opravdu děsivé … některé statistiky, které jsem v této knize uvedl, to opravdu potvrzují, že mladí lidé mezi 18 a 25 lety – myslím, že něco přes 60 procent z nich – si myslí, že socialismus je super, že je to něco dobrého; a to hlavně kvůli všem těm věcem, které jim v tomto procesu slíbí, že budou mít zdarma.“

„Ale když pochopí kořeny socialismu, donutí je to zastavit se a přemýšlet,“ řekl.

Dr. Jeremiah také poznamenal, že socialismus pronikl i do církevních řad, přičemž někteří lidé o sobě tvrdí, že jsou praktikujícími křesťanskými socialisty.

„Někdy rádi citují pasáže z Bible, například z knihy Skutků, kde všichni sdíleli věci společně. Ale to nebyl socialismus, to se jen skupina křesťanů v těžké době dělila o to, co měla.“

„Pro socialismus neexistuje vůbec žádná opora v Bibli, ani ve Starém, ani v Novém zákoně… protože socialismus je zcela na opačném konci spektra, než co znamená být bohabojným člověkem,“ řekl.

Dr. Jeremiah řekl, že při svém výzkumu nenašel jediný dobrý příběh o socialismu.

„Všechno, co jsem četl, a všechny věci, které jsem studoval… nemohu najít jediný dobrý příběh, který by skončil správně, protože socialismus je zlo a lidi sráží dolů, nepozvedá je,“ dodal.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce. Text byl redakčně upraven a zkrácen. (jas)

Související články

Přečtěte si také

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel
Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, především v technologiích, které se mu nedostávají.

Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci
Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci

Vládní návrh na zvýšení televizních a rozhlasových poplatků dnes ve Sněmovně opět kritizoval předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Astmatem trpí na celém světě téměř 340 milionů lidí, z toho přibližně 800 tisíc v České republice. Počet nemocných stále roste.

Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“
Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“

Analýza výsledků parlamentních voleb ve Francii: Nová lidová fronta na čele, Macronova strana na druhém místě.

Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu
Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu

Začíná léto a s ním i doba nošení sandálů, pantoflí či „žabek“. Jak se starat o naše chodidla, aby vypadala krásně a zdravě, nám poradí spolumajitelka pedikérského salonu v Prešově Andrea Prokopčáková.