Louise Chambers

11. 7. 2022

Žena, která kdysi věřila, že její sen o mateřství je navždy ztracen, je nyní hrdou matkou deseti dětí, které jsou všechny mladší 14 let. Cítí se „požehnaně“ a svěřila se, že její láskou naplněná rodina stála za to čekání.

Osmatřicetiletá Satu Nordling Gonzalezová, která se narodila a vyrostla ve Švédsku, je ženou v domácnosti a matkou šesti holčiček a čtyř chlapců, které má se svým manželem Andresem, jenž pracuje ve stavebnictví.

Andres se jako dítě přestěhoval z Uruguaye do Švédska, kde se manželé později seznámili a v roce 2008 vzali. Společně pak přivítali na svět 10 dětí: Nicole, 14 let, Vanessa, 13 let, dvojčata Danilo a Jonathan, 12 let, Olivia, 9 let, Kevin, 8 let, Celina, 7 let, Isabelle, 4 roky, Melanie, 2 roky a Benjamin, 1 rok.

Ženina cesta k mateřství byla těžká a kdysi ji považovala za nemožnou.

„Bohužel, když jsme se rozhodli založit rodinu, měla jsem problém otěhotnět,“ prozradila Satu deníku The Epoch Times. „Otěhotněla jsem, ale potratila jsem… museli mě operovat. Poté jsem měla komplikace a vypadalo to, že už nikdy nebudu moct otěhotnět.“

Satu absolvovala mnoho vyšetření a léčebných procedur, ale vše se zdálo být beznadějné. Všem kolem připadalo, že otěhotnět je snadné, jen žena se cítila „zaseknutá“ ve své soukromé noční můře. Vždy věřila, že jejím cílem je stát se matkou.

„To byl můj nejvyšší a nejhlubší smysl a sen v životě, být mámou mnoha dětí,“ říká.

Po dvou a půl letech snažení Satu konečně znovu otěhotněla. Byla šťastná, ale zároveň vyděšená, po celou dobu těhotenství trpěla silnou nevolností a zvracením známým jako hypereméza. Přesto si nikdy nestěžovala.

„Věděla jsem, co mě nakonec čeká,“ vysvětluje a dodává: „Pak přišla ona, moje prvorozená, a díky ní se mi splnily sny a celé to čekání stálo za to.“

Satu strávila dalších 14 let svého života těhotenstvím nebo kojením. Tvrdí, že se z každého těhotenství rychle zotavila a nyní se aktivně věnuje svým dětem. Ale jak se láska v rodinném domě s přivítáním každého dalšího potomka násobila, tak přibývalo i mnoho rodičovských úkolů.

Den zaneprázdněné maminky začíná podle deníku The Sun kolem půl sedmé ráno, kdy Satu přebaluje, dělá snídani a pomáhá nejstaršímu dítěti připravit se do školy. Pak začíná mamutí várka prádla a domácích prací, přičemž se stará o své mladší děti, následuje svačina po škole, domácí úkoly a dohled nad hrou, večeře a nakonec spánek.

Přestože Satu ráda zůstává s dětmi doma a zvládá většinu domácích prací, našla způsoby, jak mohou děti v domácnosti pomáhat.

„Jsem pedantka, potřebuji mít kolem sebe [všechno] zorganizované a děti mají povinnosti rozdělené podle věku, takže pomáháme všichni. Někdo vynáší odpadky, někdo po večeři vyprazdňuje myčku, jiný vysává a tak dále,“ uvedla pro deník The Epoch Times.

Pomoc a respekt k ostatním jsou jádrem její rodičovské filozofie. Milující maminka věří v pravidelná rodinná setkání, na kterých se sdílejí myšlenky a mluví o emocích, a tvrdí, že pro její semknutou rodinu „není nic nemožné“.

„Řídím se svým srdcem a snažím se z nich vychovat milující, dobrosrdečné a hodné lidi, kteří se starají jeden o druhého a o lidi kolem sebe,“ říká a tvrdí, že nejlepší na výchově tolika dětí je „všechno“.

„Cítím se tak požehnaná, že mám ve svém životě tyto úžasné děti, že vidím, jak se rozvíjejí a učí novým dovednostem, že sedím v první řadě a sleduji jejich životy a všechno, co dělají a mají před sebou… mít jejich bezpodmínečnou lásku je k nezaplacení.“

„Mateřství je ta největší, někdy nejtěžší a nejdůležitější věc, která mě kdy potkala.“

Satu, která na své instagramové stránce @mybabydolls sdílí střípky ze života své rodiny, si je vědoma toho, že ne každý má na velké rodiny stejný názor jako ona a její manžel.

„Když překročíte magické číslo čtyř až pěti dětí, lidé začnou zvedat obočí,“ zmiňuje a pochválila své děti za to, že obhajují netypickou velikost rodiny. „Myslím, že naše děti byly opravdu ty, které se srdečně těšily a byly vlídné… Věřím, že naše pouto je v naší rodině silné, bylo tomu tak od prvního dne.“

Přesto klan Gonzalezových není stále kompletní. Satu prozradila, že je opět těhotná a v listopadu přivítá na svět své jedenácté dítě.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil: MiC

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Bývalí senátoři opět navrhli trestnost propagace komunistické ideologie
Bývalí senátoři opět navrhli trestnost propagace komunistické ideologie

Zařadit propagaci komunistické ideologie mezi trestné činy opět navrhli bývalí senátoři Martin Mejstřík a Jaromír Štětina, kteří s podobnou snahou v letech 2006 a 2008 neuspěli.

Netanjahu předložil první oficiální plán Izraele na poválečné uspořádání v Gaze
Netanjahu předložil první oficiální plán Izraele na poválečné uspořádání v Gaze

Počítá s izraelskou bezpečnostní kontrolou nad tímto palestinským územím, jež dosud ovládá radikální hnutí Hamás, a s civilní samosprávou prostřednictvím nezávislých palestinských zástupců.

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně
Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně, a přiblížil se tak zase o něco republikánské nominaci na prezidenta.

Češi vloni spotřebovali o 4,1 % méně elektřiny, může za to i počasí
Češi vloni spotřebovali o 4,1 % méně elektřiny, může za to i počasí

Čistá (netto) spotřeba elektřiny dosáhla celkové hodnoty 57,8 TWh, což je nejméně za 14 let, uvedl Energetický regulační úřad ve své tiskové zprávě. Meziročně se spotřeba snížila o 4,1 %. Výroba elektřiny vloni klesla takřka o 10 procent.

Mozek zamilovaných: Nová studie odhaluje, proč nás láska může ovládnout
Mozek zamilovaných: Nová studie odhaluje, proč nás láska může ovládnout

Láska zanechává v mozku chemický otisk, který je poháněn dopaminem – dokonce i myšlenka na toho, koho...