ATLANTA – Cameron Hamilton, známá osobnost amerických sociálních médií, byl navštívit představení uměleckého souboru Shen Yun Performing Arts v Symphony Hall v Atlantě.

„Bylo pro mě velkým požehnáním, že jsem tu mohl být a zažít to. Je vidět, že když všichni spojili síly… byla to nádhera, vidět všechny ty talenty na jednom místě,“ prohlásil pan Hamilton o představení Shen Yun, v němž účinkují skupiny tanečníků, hudebníků, pěvců a designérů. „Všechno, od tance, přes orchestr až po sólové výstupy – byl jsem ohromen.“

Hamilton pracuje v oblasti umělé inteligence. On a jeho žena Lauren jsou oba známými influencery na sociálních sítích. Vytvářejí obsah na platformě YouTube a každý z nich má více než dva miliony sledujících na Instagramu.

Představení Shen Yun bylo pro Hamiltona inspirující.

„Jsem si jistý, že do našich budoucích videí zahrneme některé prvky z naší dnešní zkušenosti,“ říká Hamilton po představení.

Soubor Shen Yun sídlí v New Yorku a představuje „klasický čínský tanec v jeho nejčistší podobě“. Založili jej čínští umělci jako nezávislý projekt, který se snaží o obnovu tradiční čínské kultury. Na webových stránkách soubor píše, že jejich představení mají důležité poslání: „Jde o oživení krásy a dobroty Číny před nástupem komunismu.“

Hamilton sdílel také další silné dojmy z kulturního večera a uvedl, že mu představení pomohlo dozvědět se více o současných pohnutých událostech v Číně a o bohaté kultuře této země.

„Elegance, to je pojem, jenž mi při sledování představení vyvstal na mysli. Byla to skutečně esence elegance. Při sledování tance byl každý pohyb tak plynulý. Během přestavení jsem se cítil velmi pokojně,“ prohlásil Hamilton.

Podle Hamiltona ti, kteří ještě neměli příležitost představení vidět, „musí Shen Yun rozhodně zažít“.

„Je to jedinečný zážitek, myslím, že nikde jinde nic podobného nenajdete. A myslím, že pokud se chcete dozvědět více o čínské kultuře, je to určitě představení, které byste měli vidět,“ míní Hamilton.

„Léta jsem čekal, až představení uvidím“

Na stejném představení mezi diváky usedl také Bill Chatmon, generální ředitel společnosti Saladmaster by Rodmon & Assoc, který byl podle svých slov velmi rád, že měl možnost Shen Yun vidět.

„Bylo to neuvěřitelné. Čekal jsem roky, abych to mohl vidět, a jsem moc rád, že jsem se na toto představení dostal,“ prohlásil pan Chatmon.

„Toto představení je prostě fenomenální. Mám velké štěstí, že jsem to mohl vidět.“

„Když se otevřela opona, rozplakal jsem se“

Profesor angličtiny Leo Lee přišel na představení se svojí rodinou. Když se zvedla opona při úvodní scéně, byl dojat k slzám.

Profesor Lee
Profesor angličtiny Leo Lee a jeho rodina na večerním představení Shen Yun Performing Arts, 26. prosince 2022 v Symfonickém sále v Atlantě. (Nancy Ma / The Epoch Times)

„Nevím [proč], ale pokud věříte v duchovno… je to něco, co se mnou souviselo. Když se opona otevřela, prostě jsem se rozplakal,“ řekl pan Lee po zhlédnutí představení Shen Yun.

Podle pana Leeho, který viděl Shen Yun poprvé v životě, bylo představení „úžasné“.

„Líbily se mi 3D efekty“

Podle manažera realitní společnosti pana Ricka Martina je Shen Yun „fantastický“.

„Bylo to úžasné. Líbil se mi tanec a 3D efekty – to bylo něco neobvyklého, co jsem ještě neviděl,“ řekl po představení.

Rick Martin
Rick Martin na večerním představení Shen Yun Performing Arts v Atlantské symfonické síni, 26. prosince 2022. (NTD Television)

Shen Yun využívá patentovanou technologii 3D projekce, která umožňuje plynulou interakci mezi účinkujícími a kulisami. Díky ní dokáží postavy z jeviště vstupovat na plátno a zase z něho vystupovat.

„Líbily se mi 3D efekty. Opravdu velmi pěkné,“ říká Martin a dodal, že by „velmi“ doporučil ostatním, aby se na Shen Yun šli podívat.

Zprávy připravili Nancy Ma, Roland Ree a NTD.

The Epoch Times je hrdým sponzorem Shen Yun Performing Arts. O reakcích diváků informujeme od založení Shen Yun v roce 2006.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil P. M.