Epoch Inspirace

29. 12. 2022

WASHINGTON, D. C. – Poslanec amerického Kongresu Brian Babin s manželkou Roxanne viděl v Opeře Kennedyho centra poprvé představení souboru Shen Yun Performing Arts.

„Je to úžasné, naprosto úžasné,“ řekl Dr. Babin. „Talent tanečníků, kulisy, grafika… fantastické.“

Shen Yun založila v roce 2006 skupina předních čínských umělců v New Yorku, kde se těší umělecké svobodě. Posláním umělců bylo oživit božsky inspirovanou čínskou kulturu, která byla za vlády komunistického režimu téměř zničena. Podle webových stránek souboru Shen Yun, prezentuje umělecká společnost „Čínu před komunismem“.

Představení obsahuje tance založené na příbězích, které ukazují povznášející příběhy a legendy ze staré Číny a také scény z Číny dnešní, kde komunistický režim omezuje základní svobody obyvatel.

„Je to úžasné, … ty příběhy, historie – 5000 let historie Číny. A pak … jsme začali vidět některé strašné věci, které se v Číně dějí pod vedením komunistické strany; myslím, že to Američané potřebují vidět, svět to potřebuje vidět,“ řekl Dr. Babin.

Dodal, že poslání Shen Yun oživit čínskou kulturu je „velmi záslužné“.

„Moc rádi bychom viděli, kdyby se tento typ duchovnosti odehrával v samotné Číně. Bohužel komunistická strana to nedovoluje a takováto duchovnost je pronásledována. Je to prostě hrozné.“

Paní Babinová řekla, že se jí na Shen Yun líbila „krása a kultura“, a uvedla, že ji nejvíce upoutaly „půvab a krása čínské historie“.

Dr. Babin dodal, že pro něj byly nezapomenutelné doslova všechny aspekty představení.

Velmi dojemné“

Představení Shen Yun navštívil v Opeře Kennedyho centra také Timothy Sharpe, šéf operací a logistiky ve Spojeném štábu (Joint Staff), se svou manželkou Brigitte, lékařkou pohotovostní medicíny.

„Velmi se nám líbí ten aspekt poznávání tradiční čínské kultury,“ řekl pan Sharpe.

„Duch a kultura čínského lidu, to je velmi dojemné a inspirativní. S tím se v každodenním životě obvykle nesetkáte.“

Od založení souboru Shen Yun v roce 2006 se společnost rozrostla z jednoho na sedm stejně velkých souborů, které současně cestují po celém světě. Shen Yun však nesmí vystupovat v Číně, kde je u moci komunistická strana.

Pan Sharpe uvedl, že vzhledem k omezením, která komunistický režim zavedl, je důležité „dostat příběh ven“.

Zprávy připravili Weiyong Zhu, Frank Liang a Jennifer Schneiderová.

The Epoch Times je hrdým sponzorem souboru Shen Yun Performing Arts. Reakce publika zaznamenáváme od založení Shen Yun v roce 2006.

Související články

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.