Vysokoškolský učitel se v tajně pořízeném videu přiznal, že diskriminuje konzervativní a věřící studenty a že by rád zabil bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Podobně se vyjádřil i o senátorovi Tedu Cruzovi a kongresmance Marjorie Taylorové Greenové.

Hostující docent paleoantropologie a evoluční biologie na Pratt Institute’s Brooklyn College Jeremy Tausch byl „hlavní postavou“ videa zveřejněného 2. března novinářskou organizací Project Veritas, ve kterém kromě jiného prozradil, že „odstavuje“ studenty na základě jejich politického nebo náboženského přesvědčení.

„Jsou to děti a často buď neví nic lepšího, nebo je ovlivnili rodiče a nikdy neslyšeli alternativní hlas z pozice znalostí,“ řekl.

Na videu, které bylo pořízeno v restauraci nebo v baru, také říkal, že má třídu pod kontrolou.

Vysvětloval, jak ve třídě využívá své autority a hloubky znalostí, aby konzervativní studenty zkrotil, protože nemluví z „věcného“ pohledu. Prozradil také, že se snaží ovlivnit konzervativní studenty, aby přijali socialističtější pohled na svět a volili jinak.

Byť Tausch učí v New Yorku, video koreluje se zkušenostmi některých floridských vysokoškoláků, kteří se o ně před pár měsíci podělili s deníkem The Epoch Times.

Studenti popisovali kulturu vysokoškolského vzdělávání jako protibělošskou, protikřesťanskou a protiamerickou.

Jedna ze studentek, která vystupuje pod přezdívkou Mia, uvedla, že video Projektu Veritas ilustruje, že lidé, kteří zastávají konzervativní hodnoty, se ve třídě často setkávají s nepřátelským prostředím.

„Využívají své moci, aby buď překroutili to, co říkáte, nebo váš názor zatloukli,“ řekla.

Část videa, kde docent mluví o tom, že využívá svého postavení k potlačení připomínek studentů, jí připomněla vlastní zkušenosti, kdy se snažila klást otázky nebo vyjadřovat své konzervativní názory na univerzitní půdě, ale profesoři, z nichž mnozí zastávali marxistické nebo krajně levicové názory, ji ztrapnili anebo reagovali tak, aby si připadala hloupě.

Tausch ve videu uvedl, že jeho prací je být neutrálním a politicky se nestavět na žádnou stranu, ale je prý těžké mlčet k Trumpovým voličům, kteří vás „*** zabijí“, odvolávajíc se na to, že republikáni jsou nebezpeční, protože nevěří ve změnu klimatu.

„Mohl bych ve své třídě co nejdůrazněji říct: ‚Nevolte toho *** Trumpa, protože tak hlasujete pro zničení životního prostředí. Nejen ničení životního prostředí – globální ničení,“ řekl ve videu.

Podle pedagoga nejsou Trumpovi příznivci jedinými nebezpečnými lidmi, kterých by se jeho studenti měli obávat. Problémem pro společnost je podle něj celá Republikánská strana, která představuje polovinu americké populace.

Když Tausch mluvil o Trumpovi, řekl, že by ho nejraději „umlátil k smrti pěstmi“. Ihned poté řekl na adresu senátora Teda Cruze, že „je třeba ho také dostat do díry“. Obdobně se vyjádřil i o kongresmankách Marjorie Taylorové Greenové a Lauren Bobertové.

Tausch však v e-mailu deníku The Epoch Times sdělil, že Project Veritas nezveřejnil celé video, jehož délku odhadl na čtyři hodiny.

„Měli byste vědět [jak je dobře známo!], že Projekt ‚Veritas‘ používá falešné taktiky, nástrahy a selektivně sestříhané video, aby očernil jednotlivce a organizace,“ uvedl.

Citoval odkaz na Wikipedii, kde je Project Veritas vykreslen jako pravicová mediální skupina, která prostřednictvím skryté kamery shromažďuje informace o „progresivcích“.

Tausch rovněž poskytl odkaz na skupinu ProjectVeritas.Exposed, s níž je podle svých slov v kontaktu, a která pomáhá „obětem“ investigativních videí Project Veritas.

Brooklyn College v New Yorku sdělila deníku The Epoch Times, že celou záležitost vyšetřuje její Úřad pro diverzitu, ekvitu a inkluzi.

„Vysoká škola odsuzuje všechny formy nenávisti, mimo jiné včetně nenávisti vůči náboženskému přesvědčení, národnostnímu původu, rase a etnickém původu, jakož i vyhrožování násilím ze strany jakýchkoli členů její komunity,“ uvedla vysoká škola v e-mailu.

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa

Související články

Přečtěte si také

Ve Sněmovně „zavlál“ transparent, který v Pekingu vytrhávají policisté lidem z ruky
Ve Sněmovně „zavlál“ transparent, který v Pekingu vytrhávají policisté lidem z ruky

Během veřejného slyšení v Poslanecké sněmovně ukázal muž z Číny transparent s nápisem „Falun Gong je dobrý“, s nímž šla jeho matka protestovat na Náměstí nebeského klidu v Pekingu proti násilným represím komunistické strany.

Volby by v březnu vyhrálo ANO, roste podpora nesněmovních stran
Volby by v březnu vyhrálo ANO, roste podpora nesněmovních stran

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo hnutí ANO s 32 procenty hlasů, druhá ODS by měla 14 procent a třetí Piráty by volilo 10,5 procenta lidí.

Indoktrinace postupuje
Indoktrinace postupuje

Pokud máte alespoň mírný sklon ke konzervativismu, nejspíš jste se už v posledních letech setkali s tím, že vás někdo označil za extrémistu. Anebo vám někdo řekl, že se radikalizujete.

Europoslanci odsouhlasili zákaz zboží vyrobeného pomocí nucených prací
Europoslanci odsouhlasili zákaz zboží vyrobeného pomocí nucených prací

Evropský parlament dnes definitivně schválil nařízení, které Evropské unii umožňuje zakázat prodej, dovoz a vývoz zboží vyrobeného za použití nucené práce.

Americký Senát schválil balík s vojenskou pomocí pro Ukrajinu či Izrael
Americký Senát schválil balík s vojenskou pomocí pro Ukrajinu či Izrael

Americký Senát v noci na dnešek schválil balík s pomocí pro Ukrajinu, Izrael či Tchaj-wan v hodnotě 95 miliard dolarů (2,24 bilionu korun).Americký Senát v noci na dnešek schválil balík s pomocí pro Ukrajinu, Izrael či Tchaj-wan v hodnotě 95 miliard dolarů (2,24 bilionu korun).