Čtyři sestry byly samou radostí v šoku, když zjistily, že všechny čekají dítě ve stejnou dobu. Sourozenci – z nichž tři čekají své první dítě – se cítí „požehnáni“ a těší se na rodinné dovolené plné zábavy a sdílení významných událostí.

Třiačtyřicetiletá Jena Primskyová žije v Denveru v Coloradu se svým manželem a malým synem Masonem. Její dvě sestry, třicetiletá Jessica Hannaová a sedmadvacetiletá Jordan Suttonová, zůstaly ve svém rodném městě Omaha v Nebrasce. Nejmladší ze sester, pětadvacetiletá Jaden Lortzová, naopak žije v Dallasu, v Texasu.

Všechny sestry se vdaly během posledních pěti let.

Své těhotenství postupně oznámily svým rodinným příslušníkům a první, kdo se o novinu podělil, byla paní Jordanová.

„Všem jsem to oznámila o Vánocích,“ uvedla pro The Epoch Times. „Tak nějak jsem věděla, že se Jaden snaží. Netušila jsem však, že se i Jena snaží o druhé dítě.“

Ke konci ledna sdělila Jaden své sestře Jordan skrze telefonní hovor, že je těhotná. Chtěla se podělit s někým, kdo prochází stejnou životní fázi.

Krátce poté se Jordan a další ze sester Jena vydaly s rodiči na výlet a tehdy už Jena nedokázala své těhotenství déle tajit a svěřila se s ním své sestře.

„A nakonec, s Jessicou bydlíme od sebe docela blízko a chodíme spolu na procházky,“ dodala Jordan. „Řekla mi to chvíli před Velikonocemi; dala svému psovi šátek, čímž tak naznačila, že čekají dítě. Takže v tu chvíli jsem znala všechna tajemství jako první a bylo to zábavné, ale také těžké!“

Paní Jessica, která své těhotenství prozradila jako poslední, byla „v šoku“, když zjistila, že nebude jedinou těhotnou sestrou po náročném roce snažení o dítě.

„Tak dlouho jsme se s manželem snažili,“ dodala. „Bylo to prostě neuvěřitelné, nevěděla jsem, že je možné, abychom byly všechny těhotné najednou. Vždycky jsme si říkaly, že to bude taková legrace, ale že se to skutečně stalo, to bylo neskutečné!“

Paní Primskyová a paní Lortzová, které věděly, jak moc si jejich sestra přála dítě, přiznaly, že byly z odhalení svého těhotenství nervózní.

„Pořád jsme se modlily, aby Jessica také brzy otěhotněla,“ řekla paní Primskyová. „Bylo to opravdu vzrušující, když se to všechno o Velikonocích provalilo. Moji rodiče [Mike a Nancy Thiemovi] byli prostě nadšení a rozjaření. Máma se pořád smála a táta říkal, jak je to prostě úžasné a že jsme požehnáni.“

V době psaní tohoto článku je paní Suttonová ve 37. týdnu těhotenství. Paní Primskyová a paní Lortzová jsou obě ve 30. týdnu a paní Hannaová je ve 23. týdnu. Sestry spolu denně hovoří ve skupinovém chatu, aby se vzájemně podporovaly na své cestě těhotenstvím a ujistily se, že si navzájem pomáhají udržet kondici a zdraví.

Kromě toho také prozradily, že jejich rozhovory zahrnovaly vtipné a zapeklité otázky: „Zeptáme se třeba, jestli je tenhle pocit normální, a pak probereme, na co máme chuť, co chceme ten týden uvařit za jídlo nebo nové těhotenské oblečení, které potřebujeme,“ dodala paní Hannaová. „Myslím, že je příjemné si tím vším projít nejen s manželem, ale se všemi čtyřmi sestrami.“

Paní Primskyová sdílela stejný názor a dodala, že celý ten pocit být těhotná se „třemi dalšími lidmi, kteří jsou vám v životě nejbližší, je … opravdu úžasný.“

„Není dne, kdy bychom o tom nemluvily, a budeme v tom pokračovat i po zbytek našeho života, během nových etap,“ doplnila.

Sestry se také rozpovídaly o tom, jak zábavné budou budoucí prázdniny, když kolem nich budou pobíhat čtyři stejně staré sestřenice a bratranci. Vzhledem k tomu, že paní Hannaová a paní Suttonová bydlí blízko sebe, věří, že jejich děti budou pravděpodobně navštěvovat stejné školy.

„Ve stejnou dobu budou procházet fází batolete A ve stejnou dobu budou procházet fází teenagera, takže na sebe budeme moci navazovat po celý jejich život, což je skvělé,“ řekla paní Primskyová.

Sestry mezi sebou sdílejí blízké pouto a věří, že tento další zlom v jejich životě rozvine „novou úroveň pouta“, kterou si nelze představit, dokud „se nestane“.

Paní Suttonová se při sdílení jejich zvláštní shody okolností domnívá, že pouto, které rodina sdílí, je opravdu důležité.

„Se svými sourozenci se můžete přátelit celý život,“ řekla. „Myslím, že to je něco, co bych chtěla, aby si lidé odnesli.“

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce: P. M.