Kalifornie nedávno schválila auta bez řidiče. V San Francisku však stále způsobují dopravní zácpy.

Podle příspěvků na sociálních sítích a v místních médiích byli obyvatelé San Francisca tento víkend opět zaskočeni tím, že automatizované vozy Cruise společnosti General Motors při jízdě opakovaně blokovaly silnice.

Stalo se tak jen několik dní poté, co kalifornské regulační orgány schválily samořídícím taxislužbám nasazení jejich vozů bez řidiče po celém městě.

Kalifornská komise pro veřejné služby (CPUC), která o samořízených autech ve státě rozhoduje, hlasovala v poměru tři ku jedné pro to, aby byly vozy Waymo a Cruise naplno nasazeny, a to navzdory varování ze strany obhájců bezpečnosti a záchranářů.

Incidenty

Mluvčí společnosti Cruise, která vyrábí stejnojmenné vozy, řekl televizi CNN, že příchod  24-hodinové služby aut bez řidiče je „historickým milníkem v oboru“.

Několik videozáznamů na platformě X však ukázalo, že nejméně 10 vozidel Cruise během hudebního festivalu v sanfranciské čtvrti North Beach mělo problém s blinkry.

Další očití svědci sdělili televizní stanici CBS News KPIX-TV, že „bezpilotní“ auta zablokovala 11. srpna večer křižovatky asi na 15 minut. Pořídili i videozáznamy.

Úřady se obávaly, že auta bez řidiče by mohla bránit záchranným vozidlům v přístupu do oblasti.

K incidentu došlo den poté, co CPUC odhlasoval jejich schválení, a to i přes nesouhlas místních úředníků.

Cruise na kritiku reagoval vysvětlením, že hudební festival „představoval omezení šířky bezdrátového pásma, které způsobovalo zpožděné připojení našich vozidel“.

Pobočka General Motors slíbila, že „aktivně vyšetřuje a pracuje na řešeních, aby se to neopakovalo“, a že se „omlouvá těm, kteří byli postiženi“.

Pokusy o omezení automatizovaných automobilů

Asociace policistů, zástupců šerifů a místní organizace hasičů v San Francisku napsaly CPUC dopis, v němž varovaly, že vozidla bez řidiče by mohla bránit záchranářům nebo způsobit další nehody.

„Čas, který zabere policistovi nebo jinému zaměstnanci veřejné bezpečnosti usměrnění autonomního vozidla, je v nejlepším případě frustrující, ale když nedokážou pochopit naše požadavky, aby se přesunuli ke straně vozovky, zastaví uprostřed vozovky a blokují jednotky záchranné služby, pak to přechází k další úrovni nebezpečí,“ napsal v červnu Tracy McCray, prezident Asociace policistů San Franciska.

Stížnosti vznesl dle CNN i Hasičský sbor San Francisca, který letos s těmito automobily zaznamenal 55 incidentů, když hasičům překážely v urgentních situacích. 

Deník Epoch Times se obrátil na Cruise s žádostí o komentář.

Překlad a redakční zkrácení původní zprávy americké redakce: Kateřina Kudláčková