Milan Kajínek

5. 12. 2023

Biomedicínský inženýr Juraj Orság byl pozván, aby promluvil o svých zkušenostech, kterými prošel v období po přijmutí mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19. Když během vystoupení na půdě Poslanecké sněmovny popisoval svou zkušenost s trvalým neurologickým poškozením, dostal záchvat a pomáhaly mu přítomné doktorky.

Pan Orság, který žije na Slovensku, sdělil deníku Epoch Times, že podstoupil očkování vakcínou od společnosti Pfizer. Podle jeho výpovědi byl k vakcinaci přinucen vládními opatřeními. V rámci své práce musel jako vrcholový manažer cestovat do zahraničí a bez vakcinace to v té době nebylo možné. Bez očkování by přišel o plat.

Jako sportovec neměl dle své výpovědi zdravotní obtíže, ale jeho anamnéza obsahovala určité kontraindikace, které naznačovaly, že pro něho nebude vakcinace vhodná. Lékaři mu přesto vakcinaci doporučili a provedli.

Jeho zhoršený zdravotní stav v podobě častých záchvatů se projevil i během samotného vystoupení v Poslanecké sněmovně na semináři, který měl poskytnout odbornou retrospektivu vládních „koronavirových opatření“.

Záznam vystoupení Juraje Orsága

Videozáznam ze semináře v Poslanecké sněmovně vytvořil nadační fond Svědomí národa ve spolupráci s deníkem The Epoch Times.

Ihned po první dávce vakcíny v květnu 2021 pan Orság hlásil kolaps přímo v čekárně ordinace, kde byl očkován. „Ztratil jsem vědomí. Nemohl jsem dýchat. Museli mě oživovat, ale vůbec nebyli ochotní mi vystavit nějaký doklad,“ řekl Orság během slyšení v Poslanecké sněmovně.

„Vystudoval jsem biomedicínu a věřil jsem lékařům, a tak jsem se dostavil na druhou dávku očkování,“ uvedl Orság. „Každý lékař mi doporučoval očkování, přestože moje diagnóza byla závažná. Musím spát s dýchacím přístrojem, protože bych bez něho mohl v průběhu noci zemřít.“

Navzdory silné negativní reakci na první dávku jej lékař naočkoval i druhou dávkou vakcíny. Po očkování další dávkou v červenci 2021 hlásil zhoršení svého stavu a fyzické kondice.

„Jako bývalý profesionální trenér karate a sportovec jsem celý život sledoval svůj zdravotní stav. Mám podrobnou analýzu svého života,“ poznamenal Orság v souvislosti s možným srovnáváním svého zdravotního stavu „před a po“.

Zrychlený tep srdce a náhlé ztráty vědomí se dle jeho výpovědi staly každodenními zkušenostmi. „Ztrácel jsem vědomí stopadesátkrát denně.“

Jeho výpověď zachytil v roce 2022 nadační fond Svědomí národa v dokumentárním snímku Tečkované příběhy, který shromáždil výpovědi několika pacientů, kteří hlásili závažná poškození zdraví po přijmutí vakcíny proti onemocnění covid-19.

Pan Orság vzkazuje lékařům, že „záleží na tom, koho očkujete“. „Ti, co mě očkovali, by si zasloužili tresty. Každému jsem ukázal svoji zdravotní kartu a výslovně jsem svůj stav vysvětlil, a navzdory tomu mě surově píchli,“ říká Orság. „A to není správné. Já jsem jim věřil. Studoval jsem také biomedicínu, ale tohle ne. Děkuji vám za pozornost.“

Související články

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.