ČTK Redakce Epoch Times

a 19. 1. 2024

Syn amerického prezidenta Hunter Biden souhlasil s tím, že bude vypovídat před Výborem pro dohled Sněmovny reprezentantů, který se zabývá případnou ústavní žalobou na demokratického šéfa Bílého domu – takzvaným impeachmentem. Informovaly o tom agentury Reuters, AP a stanice BBC, které připomněly, že Hunter Biden měsíce odmítal vypovídat u slyšení, které nebude veřejné.

O Bidenově rozhodnutí nyní informoval výbor, který sdělil, že slyšení je na programu 28. února. Potvrdil ho také právní tým Huntera Bidena. Podle AP se Biden mladší dostaví k výpovědi za zavřenými dveřmi. Veřejně svědčit bude moci po této výpovědi, řekl předseda výboru James Comer. Biden a jeho právníci původně odmítali vyhovět slyšení za zavřenými dveřmi s tím, že by to umožnilo selektivní únik informací a manipulaci ze strany republikánů, a trvali na výpovědi veřejné, připomněla AP.

Kongresmani Republikánské strany vyšetřují jeho podnikatelské aktivity ve snaze připravit půdu pro ústavní žalobu na prezidenta Joea Bidena a syna obviňují z „kupčení s vlivem“ otce. „Žádné důkazy na podporu obvinění, že můj otec byl finančně zapojen do mého podnikání, neexistují, protože se to nestalo,“ uvedl prezidentův syn v prosinci a republikány obvinil z toho, že o jeho osobním i profesním životě lžou.

Loni v prosinci Sněmovna reprezentantů s republikánskou většinou vyjádřila podporu vyšetřování Joea Bidena, které by mohlo vést k ústavní žalobě na prezidenta. Rozhodnutí dává výborům s republikánskou většinou větší autoritu. Republikáni tvrdí, že Biden zneužil své politické funkce v době, kdy byl viceprezidentem, a že z toho finančně těžil on i jeho rodina, jedná se především o podnikatelské aktivity jeho syna Huntera.

Joe Biden si podle sněmovního dokumentu vyměnil desítky e-mailů s jedním z obchodních partnerů svého syna, což podporuje tvrzení republikánů, že jejich vyšetřování o zapojení prezidenta, resp. bývalého viceprezidenta, do podnikání jeho syna je oprávněné.

Demokratičtí zástupci a Bílý dům proces kritizují s tím, že ani po několika měsících se neobjevily důkazy proti Bidenovi.

Během rozhovoru v pořadu NBC ,,Meet the Press” 17. prosince 2023 republikánský senátor Lindsey Graham uvedl, že verze Huntera Bidena o tom, že jeho otec nevěděl nic o jeho obchodních transakcích, se na denním světle začala rozpadat.

Hunter Biden je mimo to obviněn z několika trestných činů, například z daňových deliktů a zločinů spojených s nákupem a držení střelené zbraně. Podle státních zástupců v dotaznících zatajil, že užíval drogy. Prezidentův syn tvrdí, že je nevinen.

Související články

Přečtěte si také

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“

Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl.

Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA
Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA

Nevládní organizace Heartland Institute se snažila posoudit pravděpodobný dopad, který by měly korespondenční hlasy odevzdané podvodným způsobem na hlasování pro tehdejšího kandidáta Joea Bidena a pro jeho protikandidáta, prezidenta Donalda Trumpa. A také, jak by ovlivnily celkové výsledky voleb v roce 2020.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka
Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka

Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu dnešního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka.

OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje
OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje

Klimatická politika založená na předpokládaném vztahu mezi CO2 a úrovní arktického ledu je podle vědců problematická. Led netaje s růstem CO2.

Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?
Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?

Sdružení právníků Pro Libertate ve svém právním rozboru upozorňuje na rizika dosavadní verze Pandemické úmluvy, jakými jsou např. centralizace přístupu, legalizace cenzury, potlačení individuálních práv či rozšiřování kompetencí WHO.