SWNS

11. 2. 2024

Matce, jejíž malý syn se jí po porodu vešel do ruky, bylo řečeno, že nepřežije. Po 181 dnech v nemocnici je však nyní doma a dobře prospívá.

Dvaadvacetiletá Krysten Risbonová z Altoony v Pensylvánii začala rodit ve 23. týdnu a šesti dnech, tedy o 16 týdnů dříve. Porodila malého Zaylana Reeda, který vážil pouhých 0,62 kilogramu. Malý Zaylan měl otvor v srdci a několik následujících měsíců byl napojen na kyslík. Nakonec je však doma a paní Risbonová, inspirovaná péčí, které se jí dostalo, nyní studuje, aby se stala zdravotní sestrou na novorozenecké jednotce intenzivní péče.

„Řekli nám, že to pravděpodobně nepřežije,“ sdílela paní Risbonová. „Je to malý bojovník. Je to skutečný zázrak.“

(SWNS)

Paní Risbonová a její dvacetiletý partner Janerio Reed byli nadšení, když v srpnu 2022 zjistili, že čekají své první dítě. Když ve 23. týdnu a šesti dnech začala krvácet a šla do nemocnice, lékaři se domnívali, že jde o kvasinkovou infekci, a poslali ji domů s léky.

„Vzápětí jsem začala mít větší bolesti,“ řekla paní Risbonová. „Celou noc jsem byla vzhůru a plakala jsem.“

Když se její bolesti nezmírnily, vrátil se pár do nemocnice a lékaři zjistili, že má porodní cesty otevřené na čtyři centimetry. „Řekli mi: ‚Dneska budete rodit. Vaše dítě pravděpodobně nepřežije,‘“ vzpomíná paní Risbonová. „Rozplakala jsem se.“

(SWNS)

Paní Risbonová byla převezena vrtulníkem do nemocnice UPMC Magee-Womens Hospital, která má specializované vybavení pro tak malé děti.

„Bylo to opravdu strašidelné. Pořád jsem říkala: ‚Prosím, jen nás tam dostaňte.‘ Nikdo se mnou nemohl jít. Cítila jsem však, že všechno bude v pořádku.“

Paní Risbonová dostala steroidy na podporu plic dítěte, čímž mohli lékaři porod odložit o další dva dny, do 23. prosince 2022. Pan Reed přestřihl pupeční šňůru, než byl jeho syn odvezen na novorozenecké oddělení.

„Když se narodil, byla jsem dost vyděšená. Byl tak maličký, že se mi vešel do dlaně.“

(SWNS)

Zaylan se narodil s otvorem v srdci. Vyvinula se u něj také retinopatie nedonošených, oční onemocnění, které se může vyskytnout u předčasně narozených dětí, a musel podstoupit operaci, aby se jeho zrak zlepšil.

Po několikaměsíčním pobytu v nemocnici byl Zaylan napojen na vyživovací trubici a 21. června 2023 se mohl vrátit domů.

(Snímek obrazovky/SWNS)

„Je to neskutečné, mít ho doma,“ řekla paní Risbonová. „Je to úžasné. Nemůžu uvěřit, jak byl malý.“

„Držel mě celou rukou za prst. Je celkem legrační. A je bručoun – kouká na mě skrz prsty. Pořád se šklebí a chechtá se.“

Paní Risbonová začne na podzim studovat na Mount Aloysius College obor zdravotní sestra.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související témata

Přečtěte si také

Bývalí senátoři opět navrhli trestnost propagace komunistické ideologie
Bývalí senátoři opět navrhli trestnost propagace komunistické ideologie

Zařadit propagaci komunistické ideologie mezi trestné činy opět navrhli bývalí senátoři Martin Mejstřík a Jaromír Štětina, kteří s podobnou snahou v letech 2006 a 2008 neuspěli.

Netanjahu předložil první oficiální plán Izraele na poválečné uspořádání v Gaze
Netanjahu předložil první oficiální plán Izraele na poválečné uspořádání v Gaze

Počítá s izraelskou bezpečnostní kontrolou nad tímto palestinským územím, jež dosud ovládá radikální hnutí Hamás, a s civilní samosprávou prostřednictvím nezávislých palestinských zástupců.

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně
Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně, a přiblížil se tak zase o něco republikánské nominaci na prezidenta.

Češi vloni spotřebovali o 4,1 % méně elektřiny, může za to i počasí
Češi vloni spotřebovali o 4,1 % méně elektřiny, může za to i počasí

Čistá (netto) spotřeba elektřiny dosáhla celkové hodnoty 57,8 TWh, což je nejméně za 14 let, uvedl Energetický regulační úřad ve své tiskové zprávě. Meziročně se spotřeba snížila o 4,1 %. Výroba elektřiny vloni klesla takřka o 10 procent.

Mozek zamilovaných: Nová studie odhaluje, proč nás láska může ovládnout
Mozek zamilovaných: Nová studie odhaluje, proč nás láska může ovládnout

Láska zanechává v mozku chemický otisk, který je poháněn dopaminem – dokonce i myšlenka na toho, koho...