ČTK

22. 4. 2024

Organizátoři květnového domácího mistrovství světa v hokeji varovali diváky, kteří se chystají do ochozů O2 areny, před možnými komplikacemi souvisejícími s automobilovou dopravou. K cestě na zápasy radí využít v co největší míře městskou hromadnou dopravu. Řekli to na dnešní tiskové konferenci.

Během šampionátu od 10. do 26. května budou všechny ulice v okolí pražské arény uzavřeny. Vjezd bude umožněn pouze rezidentům a do parkoviště přilehlé nákupní galerie. Bude však posílen provoz metra, které bude jezdit ve zkrácených intervalech.

„Víme, že to svádí, ale fanoušci by se neměli za každou cenu snažit dojet na zápas autem. V lepším případě by se mohlo stát, že nestihnou úvodní buly, uvíznou v koloně, nebo nenajdou místo k zaparkování,“ uvedla ředitelka oddělení dopravy hokejového MS Lenka Jiroutová. „Kdo nepojede autem do arény a zvolí MHD, ten vyhraje,“ dodala.

Pro mimoměstské návštěvníky metropole doporučila zejména využití záchytných parkovišť P+R. „Z toho na Černém Mostě je to pak už pouze pět zastávek metrem,“ připomněla Jiroutová.

Jednou z priorit pořadatelů je zajištění bezproblémového a plynulého průběhu díky již avizované spolupráci s partnery z bezpečnostních složek. „O veřejný pořádek, regulace v dopravě a bezpečnost návštěvníků se v Praze budou starat stovky policistů,“ uvedla plukovnice Josefa Jelínková, obvodní ředitelka policie Prahy 3.

„Bezpečnost diváků, účastníků i všech, kdo se na události podílejí, je naším hlavním úkolem. Na mistrovství světa jsme i díky náročným cvičení připraveni,“ ujistil brigádní generál Lukáš Prudil, krajský ředitel hasičského záchranného sboru hlavního města.

Policie a kriminalisté budou ve střehu i kvůli falešný vstupenkám. „Očekáváme jich velké množství a dál apelujeme na lidi, aby si vstupenky kupovali pouze u oficiálních distributorů,“ nabádal Václav Písecký, šéf oddělení kybernetické kriminality pražské policie.

„Nejvíce falešných vstupenek se dostane mezi lidi elektronickou cestou. Takovým lidem, kteří se kvůli neplatné vstupence nedostanou do haly, se pak budeme snažit vyjít hned na místě vstříc,“ uvedl Písecký.

Základním krokem bude rozlišení, zda má divák vstupenku špatně čitelnou pro čtecí zařízení, nebo neplatnou či falešnou. „Tým policistů se pak od těch nešťastníků s falešnou vstupenkou bude snažit posbírat co nejvíce informací a důkazů, Neznamená to však, že se pak takový člověk dostane do haly, nebo mu budou hned na místě vráceny peníze,“ zdůraznil Písecký.

Související témata

Přečtěte si také

VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce
VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce

Přijít s opravdu dobrým migračním paktem je dle europoslance Tomáše Zdechovského jako vytvořit dobré hudební dílo. Diskutovali jsme i o řadě dalších témat, která občany „pálí“.

Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje
Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje

Evropská unie svými klimatickými politikami a Green Dealem uměle snižuje vlastní ekonomický výkon a přivádí nás do chudoby, sdělil bývalý premiér Mirek Topolánek.

Armáda ČR nacvičovala v květnu na zemi, ve vzduchu i na moři
Armáda ČR nacvičovala v květnu na zemi, ve vzduchu i na moři

24. května vyvrcholilo jedno z největších letošních cvičení Pozemních sil Armády ČR s názvem Joint Fires 2024. Kromě něj se naše armáda zapojila v květnu i do několika mezinárodních cvičení.

Nadbytečné výrobní kapacity a dumpingová taktika Číny
Nadbytečné výrobní kapacity a dumpingová taktika Číny

Spojené státy a Evropská unie (EU) vyjádřily obavy z nadměrné výrobní kapacity Číny v různých odvětvích, od oceli a hliníku až po lithiové baterie, nové energetické produkty, elektromobily a solární panely.

Čeští hokejisté oslavili zlato s fanoušky, ve čtvrtek je přijme prezident
Čeští hokejisté oslavili zlato s fanoušky, ve čtvrtek je přijme prezident

Tisíce lidí dnes oslavily s českým národním hokejovým týmem v Praze zisk titulu mistrů světa.