Cílem této série bylo poskytnout znalosti o tom, jak posílit a udržet silný a zdravý imunitní systém.

Toto je 12. část série „Zázračný imunitní systém

V této sérii prozkoumáme skutečnou sílu naší imunity a orgánů, které nás neúnavně chrání. Poskytneme také praktické způsoby, jak tyto životně důležité dary určené k ochraně našeho těla udržovat zdravé.

Imunitní systém se často chová jako tajuplný oblak, který se řídí svými vlastními záhadnými pravidly a nechává nás v nejistotě, zda se mu kouzlo podaří, či ne. Na svůj imunitní systém ovšem často myslíme, až když nečekaně zakolísá.

Vzpomínáte si na dobu, kdy vás přepadla neúprosná chřipka a zanechala vás s horečkou, bolestmi v krku, bolestmi těla a zduřelými lymfatickými uzlinami? Tyto senzace byly ukázkou síly vašeho imunitního systému, který statečně bojoval proti útočícím silám, odhodlán vás chránit.

Váš imunitní systém je stejně důležitý jako tlukot vašeho srdce a dech v plicích. Ve skutečnosti je to jeden z největších a nejrozšířenějších orgánových systémů v celém vašem těle a jeho význam je často přehlížen.

V průběhu této série jsme prozkoumali důležité aspekty imunitního systému, odhalili jeho tajemství a pozoruhodné vlastnosti. Naším cílem bylo poskytnout vám znalosti o tom, jak posílit a udržet silný a zdravý imunitní systém.

Zázračný imunitní systém. (The Epoch Times)

Ohlasy našich čtenářů

Jsme vděční za obrovskou podporu a pozitivní ohlasy našich čtenářů. Zde jsou některé z komentářů, které jsme obdrželi k naší sérii.

„Naprosto fascinující článek. Pracuji v oboru medicíny celou svou kariéru a nikdy jsem neviděl tak důkladné a logické vysvětlení! Děkuji!“

„Děkuji za článek. Je to velmi poučné. Prosím, pokračujte v dobré práci.“

„Toto je úžasný článek a děkuji vám, že jste věnoval tolik času psaní důkladných informací pro naše lepší pochopení imunitního systému. Musím se k němu vrátit a pověnovat se celé sérii! Velmi si toho vážím, je to něco jako nalezení pokladu, pro mě je to vzrušující, děkuji! :)“

„Očekávám, že se někdy v budoucnu dozvíme, že s odstraněním slepého střeva, které bylo také považováno za nedůležitou či jalovou část lidské anatomie, jsou spojeny i zdravotní problémy. Mnoho lidí z lékařské branže věří ve falešnou evoluční teorii a myslí si, že tyto části těla jsou „zbytky“ z předchozích forem člověka, které evoluce zapomněla odstranit. Bůh stvořil člověka a tyto části těla jsou zde z nějakého důvodu, i když jsme na něj zatím nepřišli.“

„Pravděpodobně se dozvíme, že všechny ty nepříjemné části těla, které lékaři tak snadno doporučují odstranit, hrají roli pro naše celkové zdraví – nejen mandle, nosní mandle, ale také slepé střevo, žlučník, děloha, vaječníky atd.“

„Písmo nám říká, že jsme byli strašlivě a podivuhodně stvořeni – každý z nás, každý člověk od lůna matky až po hrob jako lidská bytost, která nese Boží obraz. Každý z nás začal u Boha a je jedinečně vytvořen Bohem, je stvořen k jeho obrazu.“

„Tento článek je dalším důkazem, že evoluce není vědecky možná. Podle evoluce se lidské tělo vyvíjelo miliony let bez lymfatického systému… Jediné vysvětlení, které dává smysl, je, že lidé byli stvořeni kompletně Bohem, a to za jeden den.“

„Vaše mandle jsou první obrannou linií, přesto se dříve odstraňovaly na počkání. Vaše slepé střevo a další takzvané zbytečné orgány, všechny jsou nezbytné. Měly by být odstraněny pouze v případě záchrany života.“

„Jsem docela šokován, když slyším, že brzlík byl považován za zbytečný. O takové naprosté šílenosti jsem nikdy neslyšel.“

„Nejdřív jsem se nemohl ubránit úsměvu nad genialitou Boha a nad tím, jak nás stvořil. Nic, co člověk vytvoří, se nemůže dotknout jeho zázračných výtvorů. Tohle je jeden z nejlepších článků, které jsem na stránkách The Epoch Times viděl. Napsaný tak, aby mu porozuměl každý, a přitom tak poučný. V současné době se potýkám s problémy s červenými krvinkami/anémií a tento článek mi velmi pomohl pochopit, co se děje v mém těle, když se podívám na výsledky testů a na to, jak se cítím. Těším se na další podobné kousky!“

To nejlepší z naší série

Mandle jsou často přehlíženou, avšak nedílnou součástí lymfatického systému, který představuje strategický obranný mechanismus krku a funguje jako strážce i posel imunitního systému. I když je odstranění mandlí považováno za „drobný“ zákrok, může potenciálně zvýšit dlouhodobé riziko onemocnění dýchacích cest, infekce, a dokonce i některých typů rakoviny.

Lymfatický systém funguje jako „správce imunitní sítě“, jehož úkolem je udržet vnitřní i vnější toxiny a vetřelce mimo tělo. Zdravý lymfatický systém s neustálým plynulým prouděním lymfatické tekutiny dokáže z tkání a buněk odstraňovat rakovinné buňky, viry, toxiny a další látky, čímž zabraňuje začarovanému kruhu nemocí.

Vakcíny proti covidu-19 mRNA obklopené lipidovým obalem jsou bohužel speciálně navrženy tak, aby byly absorbovány lymfatickými buňkami a distribuovány do celého těla prostřednictvím lymfatického systému, což u některých lidí způsobuje závažné nežádoucí účinky a zdravotní potíže.

Ačkoli je slezina malá, plní řadu důležitých funkcí. Slezina, která sedí jako rezervoár v oběhovém systému, především reguluje obranné funkce imunitního systému, produkuje protilátky a filtruje krev, aby odstranila patogeny, zejména zapouzdřené zárodky.

Odstranění sleziny, ke kterému často dochází v důsledku úrazu, může mít závažné následky.

Brzlík je orgán se základními funkcemi, které se uplatňují i v dospělosti. Hraje klíčovou roli při výcviku T-buněk, nejsilnějších buněk adaptivní imunity, a při produkci důležitých hormonů, které regulují imunitní systém.

Ačkoli se s věkem může zmenšovat, brzlík zůstává pro dlouhodobé zdraví důležitý. Dysfunkce brzlíku může vést ke zvýšené náchylnosti k infekcím a autoimunitě. Existuje mnoho faktorů, které můžeme ovlivnit, abychom snížili rychlost atrofie brzlíku a udrželi jeho dobrou funkci. Brzlík sice může degenerovat, ale má také silnou schopnost regenerace.

Kostní dřeň hraje klíčovou roli při tvorbě krevních buněk, které vyživují a chrání tělo.

Zajímavé je, že krev zřejmě pochází také ze střev a střevních bakterií, což má významné důsledky. Pokud si uvědomíme vliv střev a podnikneme kroky na podporu zdravé střevní mikroflóry, můžeme potenciálně zvýšit produkci krvinek a posílit imunitu.

Špatná funkce kostní dřeně může vést k závažným následkům, jako je leukémie, forma rakoviny krve způsobená abnormalitami v kmenových buňkách kostní dřeně. Zdraví kostní dřeně mohou ovlivnit různé faktory, jako je vystavení toxickým chemickým látkám, elektromagnetické záření, virové infekce, strava s vysokým obsahem tuků a obezita.

Rady pro posílení imunitní odolnosti 

Existuje mnoho způsobů, jak podpořit naši imunitu. Níže uvádíme zkratku „ODOLNOST“, která nám připomíná praktické způsoby ochrany a posílení imunity.

O – Ochrana proti toxinům z životního prostředí, kouři, škodlivému záření.

D – Dodržovat pitný režim (voda, bylinné čaje). 

O – Odpočinek a klidný spánek. 

L – Léčit se s rozumem – vyvarovat se zbytečnému odstraňování a zasahování do těla.

N – Nutriční hodnoty v normě a zdraví životní styl.

O – Obklopení se přírodou.

S – Snižování stresu pomocí vědomých praktik.

T – Tělesné cvičení a pravidelný pohyb.

Jak chránit naši imunitu. (The Epoch Times)

Závěrem

Jak bylo v této sérii uvedeno, koordinace a práce imunitního systému vzbuzuje obdiv. Organizuje složité buněčné interakce, uvolňuje signální molekuly, aby přivolal posily a reguloval imunitní reakce. Tato spletitá souhra zajišťuje jemnou rovnováhu mezi obranou proti patogenům a zabráněním nadměrných škodlivých reakcí.

O odolnosti imunitního systému svědčí jeho schopnost překonávat nesčetné výzvy, hojit rány a obnovovat rovnováhu i tváří v tvář nepřízni osudu. Jeho schopnost samoregulace a sebeobnovy není nic jiného než přímo zázračná.

Při psaní tohoto seriálu jsme doufali, že naše čtenáře seznámíme s nejnovějšími vědeckými poznatky pro širší pochopení imunitního systému a zároveň budeme inspirovat ke kritickému myšlení o konvenčních medicínských postupech a současných modelech, které jsou často prezentovány jako absolutní pravda.

A to zejména s ohledem na Darwinovu evoluční teorii, která podle našeho názoru nedokáže vysvětlit složitost a zázračnou konstrukci lidského těla.

Náš vrozený imunitní systém je mimořádný obranný aparát, který nás neúnavně chrání před poškozením. Jeho přizpůsobivost, souhra, paměť, samoregulace a regenerační potenciál z něj činí skutečný zázrak přírody, který v tichosti pracuje v zákulisí, aby chránil naše blaho, když plníme své role na tomto světě.

Když si budeme těchto božských darů vážit a budeme se je snažit co nejlépe ochraňovat, budeme sklízet celoživotní ovoce v podobě silnější imunity a odolnosti.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty
Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty

Studentské volby do Evropského parlamentu letos vyhrála koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 15,2 procenta hlasů.

Fiala: Palestinu nemá smysl uznat, když není jasné, kdo ji představuje
Fiala: Palestinu nemá smysl uznat, když není jasné, kdo ji představuje

Palestinu nemá smysl uznat jako stát, když není jasné, kdo a na jakém území ji představuje, řekl dnes premiér Petr Fiala.

Žádný chytrý telefon do 12 let, žádné sociální sítě do 15 let: Francouzi chtějí přísnější regulaci
Žádný chytrý telefon do 12 let, žádné sociální sítě do 15 let: Francouzi chtějí přísnější regulaci

Podle průzkumu se mnoho Francouzů obává dopadu sociálních sítí a chce přísnější regulaci. Šéf vlády Macron je také pro celoevropské stanovení věkové hranice pro dosažení plnoletosti v oblasti digitálních technologií na 15 let.

Čínská armáda zahájila manévry kolem Tchaj-wanu, ten je odsoudil
Čínská armáda zahájila manévry kolem Tchaj-wanu, ten je odsoudil

Čínská armáda dnes v okolí Tchaj-wanu zahájila cvičení, do kterého zapojila různé druhy vojsk.

Někdejší Trumpova rivalka v boji o stranickou nominaci řekla, že ho bude volit
Někdejší Trumpova rivalka v boji o stranickou nominaci řekla, že ho bude volit

Nikki Haleyová, která se do března ucházela o republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb, dnes řekla, že svůj hlas dá Donaldu Trumpovi.