Porota vybrala vítěze architektonické soutěže na podobu mrakodrapu Ostrava Towers Complex. Se 170 metry má jít o nejvyšší budovu v České republice.
Porota vybírala z pěti návrhů. Vítězem se stal projekt dánského studia ADEPT. Tomáš Häring, zakladatel společnosti RT TORAX, která je investorem stavby, uvedl v tiskovém prohlášení, že mezi zástupci investorů a nezávislými porotci z řad zkušených architektů panovala „jasná shoda ohledně vítězného návrhu“.
Design stavby podle něj „perfektně zapadá do dané lokality, navazuje na industriální dědictví Ostravy, a přitom je to stavba moderní a nadčasová,“ uvedl Häring.

Stavba mrakodrapu v Ostravě se připravuje již několik let a jeho podoba se v procesu rozhodování značně měnila. Původní verze měla například měřit 238 metrů. Finální verze bude mít dvě věže, jedna s byty a druhá polyfunkční. Komplex propojí prostranství u obchodního centra Forum Nová Karolina s jeho okolím.

„Hodně se mi líbí pojetí parteru, které umožňuje pohodlný pohyb chodců všemi směry, a navíc vytváří náměstíčko pro setkávání i komunitní aktivity. Celý projekt Ostrava Towers Complex hodnotím jako ambiciózní a po jeho realizaci naše město získá další dominantu s rukopisem renomovaných architektů,“ napsal na svém účtu na X primátor Ostravy Jan Dohnal (ODS).
RX Torax již zahájil s vítězným studiem ADEPT jednání a spouští fázi projektování a povolovacích procesů. Stavět se má podle developera v roce 2028, přičemž termín dokončení je plánován do roku 2032.
