Komentář k mediální novele
To je až neuvěřitelné. Mezi hlavní úkoly České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) má patřit boj s dezinformacemi. Přesně ten nový hlavní úkol má znít: „přispívání k postupu proti dezinformacím při respektování svobody slova“.
Ve slovech „postupovat proti“ je skryto aktivní vyhledávání toho, co budou ČT a ČRo považovat za dezinformace, a jejich popírání a s tím spojená dehonestace těch, kdo je sdělují. Jak přitom bude respektována svoboda slova? Jakože dotyčný bude mít možnost říct dvě věty, než ho ČT a ČRo zesměšní?
Kdo a jak bude v redakcích ČT a ČRo rozhodovat, co je dezinformace? A rozhodně tady nejde o pitomosti typu ploché země. Obě média se už dnes dezinformacím věnují (viz např. projekt ČRo Ověřovna). Teď se ale navrhuje, aby to byl jeden z jejich hlavních (!) úkolů.
Kouzelné je půl roku staré vyjádření prezidenta Pavla, kterého si všímá článek serveru Echo24, k tomu, co je potřeba pro boj s dezinformacemi. Asi si tehdy vzpomněl na doby své politické přípravy, když řekl, že je potřeba „vzdělávání z hlediska informační gramotnosti, ale i hodnotové přípravy“.
Vlastně je to vyjádření prezidenta Pavla docela přiléhavé. Skutečným smyslem návrhu na doplnění hlavních úkolů ČT a ČRo je hodnotová příprava. Boj s dezinformacemi je totiž ideologický pojem pocházející z dílny politické korektnosti, tj. ideologie, která nenávidí svobodu slova.
Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet názory Epoch Times.
Převzato se svolením z autorova účtu X.
