Rok před sněmovními volbami mají poslanci za sebou víc než stovku schůzí. Je to téměř dvojnásobný počet proti tomu, kolik jich absolvovali za stejnou dobu v minulém volebním období, tedy od listopadu 2017 do srpna 2020. Tehdy jich bylo svoláno 58. Za celé minulé období se podle informací sněmovní kanceláře uskutečnilo 119 schůzí, v tom nynějším jich poslanci mají za sebou 110. Počet hodin jednání od posledních voleb se už téměř vyrovná počtu hodin za celé volební období 2013 až 2017. Zvýšil se i počet jednání přes noc.
Zatímco za vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) v období 2013 až 2017, kdy Sněmovně předsedal jeho tehdejší stranický kolega Jan Hamáček, jednali poslanci přes půlnoc jen jednou, nyní už počet nočních jednání vzrostl na 22. V minulém období jednali přes půlnoc čtyřikrát.
Zvýšil se i počet schůzí. Ještě za předsedy Hamáčka jich bylo jen 61. Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) sice v současném období svolala už 111 schůzí, ale jedna z nich se nakonec nekonala. Měla se týkat migračního paktu EU a opoziční hnutí ANO, které o ni požádalo, svoji žádost posléze stáhlo. V tomto období strávili poslanci jednáním dosud 245 dní, zatímco za celé minulé období to bylo 317 dní
Poslanci od posledních voleb absolvovali také téměř 6300 hlasování, což je zhruba stejně jako v období od voleb v roce 2017 do srpna 2020, kdy se podle výpočtu ČTK uskutečnilo 6230 hlasování. Za celé minulé volební období hlasovali poslanci víc než desettisíckrát.
V tomto volebním období trvala veškerá jednání Sněmovny zatím 1642 hodin. Za celé předminulé období, tedy v letech 2013 až 2017, to bylo 1663 hodin. Proti předchozímu období se ztrojnásobil počet hodin jednání před prvním bodem prvního dne jednání schůze. Poslanci tím strávili dosud 272 hodin, zatímco za celé minulé období to bylo jen 92 hodin. Ve Sněmovně je už obvyklé, že v první den jednání schůze, když poslanci můžou navrhovat nové body na návrh programu schůze, trvá toto přednášení návrhů a hlasování o nich i několik hodin.
Nejbližší schůze čeká poslance v září. Po prázdninách by měli projednávat například změny v rozpočtovém určení daní, novelu atomového zákona zrychlující stavbu nových zdrojů nebo změny pravidel u emisních povolenek. Budou muset taky schválit státní rozpočet na volební rok 2025.