Švédsko odmítá prozradit, co zjistilo při vyšetřování úniků z plynovodů Nord Stream. Odvolává se na národní bezpečnost Premium

Švédsko odmítá prozradit, co zjistilo při vyšetřování úniků z plynovodů Nord Stream. Odvolává se na národní bezpečnost

Švédsko odmítlo svou účast na vytvoření společného vyšetřovacího týmu s Dánskem a Německem, který by měl pátrat po příčině nedávných úniků z plynovodů Nord Stream 1 a 2 vlastněných Ruskem. Severská země odmítá sdílet tajné informace z vlastního vyšetřování a tvrdí, že to souvisí s národní bezpečností.

Představitel Pentagonu odmítá zapojení USA do poškození Nord Streamu

Představitel Pentagonu odmítá zapojení USA do poškození Nord Streamu

Vysoce postavený americký představitel sdělil, že Spojené státy se nepodílely na poškození plynovodů Nord Stream 1 a 2, ze kterých počátkem tohoto týdne začal unikat ruský plyn přepravovaný do Německa.

Rusko chce nahradit Nord Stream 2. Sankce EU jako ekonomický stimulační balíček pro Čínu? Premium

Rusko chce nahradit Nord Stream 2. Sankce EU jako ekonomický stimulační balíček pro Čínu?

Zastavení Nord Streamu 2 mělo poškodit ruskou ekonomiku. Na scénu se však dostává Komunistická strana Číny jako nový velkoodběratel plynu, s nímž se nyní bude uzavírat dohoda o dodávkách plynu a který v budoucnu nahradí odběry plynu EU.

Ukrajinský prezident Zelenskyj: Biden dal zrušením sankcí proti Nord Stream 2 Rusku „náboje“

Ukrajinský prezident Zelenskyj: Biden dal zrušením sankcí proti Nord Stream 2 Rusku „náboje“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj 4. června prohlásil, že je „zklamán“ rozhodnutím amerického prezidenta Joea Bidena zrušit sankce proti ruskému plynovodu Nord Stream 2, a uvedl, že vůdce demokratického světa tím v podstatě poskytl Rusku „náboje“.