Pronásledování Falun Gongu
Čínský režim v roce 2020 pronásledoval více než 15 000 příznivců Falun Gongu: Zpráva
12. ledna 2021 zveřejnila stránka Minghui.org nejnovější statistiky, vycházející z jejich vyšetřování. Podle zprávy bylo v roce 2020 v celé Číně zatčeno a zadržováno nejméně 6 659 následovníků Falun Gongu. Nejméně 88 jich zemřelo v důsledku pronásledování čínského režimu.
Mike Pompeo: Komunistická strana Číny už „prošla našimi branami“
V této epizodě pořadu American Thought Leaders (Američtí myšlenkoví lídři) hovořil Jan Jekielek s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem o tom, proč je důležité rozlišovat mezi čínskou komunistickou stranou a čínským národem, proč je náboženská svoboda jádrem zahraniční politiky USA a co bude nutné k ochraně americké republiky před čínským komunistickým režimem.
Francie: 60 zákonodárců je znepokojeno praktikami čínských transplantačních center. Navrhují nový zákon
Zákonodárci ve Francii připravují zákon namířený na čínský transplantační průmysl, respektive na transplantační turistiku do Číny a další související oblasti. V neprůhledném a násilnými represemi udržovaném totalitním systému zůstává mnoho šedých oblastí. Mezi nimi také otázka odebírání orgánů zadrženým osobám bez jejich předchozího souhlasu.
Přes 900 současných a bývalých zákonodárců z celého světa odsuzuje Peking za pronásledování Falun Gongu
Celkem 921 zákonodárců z 35 zemí a regionů po celém světě vydalo společné prohlášení k Mezinárodnímu dni lidských práv, aby odsoudili více než dvacet let trvající pronásledování duchovního hnutí Falun Gong čínským režimem. Metoda pro rozvoj těla a mysli zvaná Falun Gong neboli Falun Dafa, byla představena v Číně v 90. letech 20. století. Obsahuje meditativní cvičení a morální nauky, které se soustřeďují na tři principy: pravdivost, soucit a snášenlivost.
V den lidských práv uvalily USA sankce na čínského policejního šéfa za pronásledování Falun Gongu
Ministr zahraničí USA Mike Pompeo zveřejnil u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv seznam 17 zahraničních úředníků, kteří se zapojili do rozsáhlého porušování lidských práv a na něž USA tímto uvaluje sankce. Mezi jmény figuruje Chuang Jüan-siung, šéf čínské policie ve městě Sia-men, který bude sankcionován „za účast na hrubém porušování lidských práv… v souvislosti se zvláště závažným porušováním náboženské svobody příznivců Falun Gongu“.
USA musejí udělat více pro ukončení nuceného odběru orgánů v Číně, panel expertů
Sněmovna USA přijala rezoluci odsuzující násilné odběry orgánů v Číně přibližně před čtyřmi lety. „Od té doby se mnozí členové Kongresu a zaměstnanci změnili. Pro mnoho lidí by to mohl být úplně nový problém,“ uvedl kongresman Steve Chabot. Jedním ze způsobů, jak zakročit proti této praxi, je uvalit sankce na Američany a podniky, kteří nakupují nebo využívají orgány z Číny.
Represe čínského režimu proti svobodě víry jsou nejhorší od dob kulturní revoluce, říkají účastníci semináře
Západní země uspořádaly 26. října on-line seminář, který diskutoval současnou situaci v Číně. Podle účastníků semináře se potlačování lidských práv v ČLR neustále zhoršuje a rozsahem připomíná historicky nejhorší období, jakými byl masakr na náměstí nebeského klidu v Pekingu nebo Kulturní revoluce komunistického diktátora Mao Ce-tunga.
8měsíční „vyšetřování“ deníku Epoch Times listem New York Times: Málo faktů, mnoho zaujatosti
Deník The New York Times 24. října zveřejnil článek technologického publicisty Kevina Roose o deníku The Epoch Times. Článek byl otištěn na titulní stránce nedělního vydání NY Times dne 25. října 2020. Roose pracoval na tomto článku o Epoch Times nejméně osm měsíců. Výsledek je však zklamáním.