Farmaceutické firmy tlačily na Twitter, aby cenzuroval úsilí aktivistů o poskytnutí „receptu“ na anticovidové vakcíny – Twitter Files #15 Premium

Farmaceutické firmy tlačily na Twitter, aby cenzuroval úsilí aktivistů o poskytnutí „receptu“ na anticovidové vakcíny – Twitter Files #15

Velké farmaceutické společnosti, které získaly miliardy dolarů z prodeje anticovidových vakcín, podle dalšího dílu Twitter Files tlačily na Twitter, aby cenzuroval aktivisty, kteří prosazovali sdílení informací týkajících se výroby generických vakcín.

Tvrzení demokratů a médií o ruských botech u #ReleaseTheMemo byla falešná – Twitter Files #14 Premium

Tvrzení demokratů a médií o ruských botech u #ReleaseTheMemo byla falešná – Twitter Files #14

Hashtag #ReleaseTheMemo, který se na Twitteru virálně šířil, nepochází od „ruských botů“, ale z organických zdrojů – většinou od Američanů – potvrdil to nejnovější (čtrnáctý) díl Akt Twitter – zveřejněné interní komunikace zaměstnanců Twitteru.

Člen představenstva Pfizeru a bývalý šéf FDA v jedné osobě zařídil cenzuru na Twitteru – Twitter Files #13 Premium

Člen představenstva Pfizeru a bývalý šéf FDA v jedné osobě zařídil cenzuru na Twitteru – Twitter Files #13

Podle e-mailu zveřejněného 9. ledna člen představenstva společnosti Pfizer, který dříve vedl americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), lobboval na Twitteru, aby platforma podnikla kroky proti příspěvku poukazujícímu na to, že přirozená imunita je lepší než očkování proti covidu-19.

Cenzurní požadavky zasílalo Twitteru čím dál víc vládních orgánů, FBI chtěla být „pupíkem“ – Akta Twitter 12 Premium

Cenzurní požadavky zasílalo Twitteru čím dál víc vládních orgánů, FBI chtěla být „pupíkem“ – Akta Twitter 12

Nezávislý novinář Matt Taibbi, který spolupracuje s Elonem Muskem na odhalení vnitřní komunikace Twitteru týkající se cenzury, vydal v úterý hned dva díly série. Jeden se zabýval tím, jak platforma podlehla tlaku amerických zpravodajských služeb. Ten následující ukazuje, jak se další a další vládní orgány přidávaly na cestu, kterou „vyšlapala“ FBI.

Jak Twitter podlehl tlaku amerických zpravodajských služeb – Akta Twitter #11 Premium

Jak Twitter podlehl tlaku amerických zpravodajských služeb – Akta Twitter #11

Další série tweetů investigativního novináře Matta Taibbiho odhalila, jak se Twitter dostal pod vliv amerických zpravodajských služeb. Vše začalo kvůli obavám z údajných zahraničních vlivových operací.

Profesor ústavního práva varuje před FBI a jejím nálepkováním „konspiračních teoretiků“ Premium

Profesor ústavního práva varuje před FBI a jejím nálepkováním „konspiračních teoretiků“

Vyhlášený americký profesor ústavního práva Jonathan Turley bije na poplach kvůli nedávnému prohlášení FBI, v němž odsoudila údajné „konspirační teoretiky“ a „dezinformace“ v reakci na několik dílů „Twitter Files“, které odhalily, že agenti neustále komunikují s Twitterem.

Potlačování covidových informací doktorů a expertů na Twitteru – Akta Twitter #10 Premium

Potlačování covidových informací doktorů a expertů na Twitteru – Akta Twitter #10

Podle nejnovějšího – desátého – dílu „Twitter Files“, který v pondělí ráno zveřejnil David Zweig, se zdá, že Twitter podlehl tlaku federálních úředníků, aby moderoval obsah na platformě týkající se vakcíny zamýšlené proti covidu-19, včetně zablokování příspěvku bývalého vědce z Harvardu, který vůči vakcínám nabídl kritickou zpětnou vazbu v roce 2021.

Twitter files: Odhalení cenzurních praktik Twitteru před E. Muskem

Twitter files: Odhalení cenzurních praktik Twitteru před E. Muskem

Poté, co americký miliardář Elon Musk koupil koncem října sociální síť Twitter, začal ve spolupráci s několika novináři zveřejňovat interní dokumenty a komunikaci zaměstnanců Twitteru, které objasňují, proč platforma přistoupila k cenzurování obsahu nebo omezování a zablokování účtů řady osobností, novinářů a politiků...