Známý televizní herec Danny Trejo, který hraje obvykle ty největší darebáky, se stal skutečným hrdinou, když ve středu pomohl zachránit malé dítě.

Pětasedmdesátiletý Trejo byl na místě autonehody v Los Angeles, při které se srazila dvě auta. Řidič sedanu vjel dle všeho do křižovatky na červenou a narazil do SUV, informovala televize KTLA.

Náraz byl tak silný, že SUV se převrátilo na střechu.

Trejo se pokoušel z převráceného auta vysvobodit dítě, malého chlapce, ale nemohl odepnout pás, protože přes zdeformované okno auta se k němu nemohl dostat.

„Mladá paní se musela dovnitř vplazit oknem, protože jsem to dítě nemohl vytáhnout. Nemohl jsem odepnout pás,“ řekla hollywoodská hvězda. „Dostala se dovnitř, odepnula pás a vytáhl jsem dítě z druhé strany.“

Další kolemjdoucí říkala, jak řidička uvězněná v SUV neustále opakovala: „Zachraňte to dítě, zachraňte dítě!“

„Jediná věc, která zachránila tomu klukovi život, byla jeho sedačka,“ sdělil Trejo pro KTLA.

Dobrák od kosti

„Všechno dobré, co mě potkalo, je přímý důsledek pomáhání jiným. Všechno!“ řekl známý herec pro rozhlasovou stanici KABC.

V rozhovoru po nehodě Trejo uvedl, že chlapec panikařil. Věděl ale, jak jej uklidnit, protože pracuje s postiženými dětmi.

I když Trejo hraje ve filmech většinou „záporáky“, na IMDB se uvádí, že je jedním z nejmilejších a nejpřívětivějších herců Hollywoodu.

Kromě hraní provozuje Trejo v Los Angeles také restaurace a bistra Trejo’s Tacos, Trejo’s Cantina a Trejo’s Coffee & Donuts.


Čtěte také: Hollywoodská hvězda Keanu Reeves a jeho dobrosrdečnost

Původní článek newyorské redakce přeložil a redakčně upravil: J. S.