Oblíbená každoroční oslava letního slunovratu v anglickém Stonehenge se letos konat nebude kvůli pandemii viru Komunistické strany Číny, známému také jako nový koronavirus.

Organizace English Heritage, která Stonehenge spravuje, oznámila, že místo zůstane uzavřené i v době letního slunovratu, a žádá lidi, aby tam nejezdili. Nabízí však zajímavou alternativu v podobě živého vysílání přes internet.

„Nemáme na výběr, musíme to zrušit. Doufáme, že náš živý přenos nabídne lidem z blízka i z daleka alternativní příležitost propojení s tímto duchovním místem v tak jedinečný čas v roce a těšíme se, že příští rok už všechny přivítáme,“ uvedla ředitelka Stonehenge Nicola Taskerová.

Pandemie způsobila zrušení nesčetných veřejných akcí po celém světě a pro oblast kultury a sportu je doslova katastrofou.

Online přenos východu slunce ze Stonehenge můžete sledovat 21. června ráno na facebookovém účtu English Heritage. Slunce by mělo v tento den vycházet 4:21 místního času, tzn. 5:21 našeho, středoevropského času.