Čína bez cenzury

16. 7. 2020

Pořad Televize NTD Čína bez cenzury, který moderuje Chris Chappell, vysílá ve formátu pozdní noční show, která mísí humor s vážnou analýzou čínské politiky a společnosti.


Ředitel FBI Christopher Wray říká, že Čína je pro USA největší hrozbou. Ministr zahraničí Mike Pompeo naznačuje, že USA by mohly zakázat čínskou aplikaci TikTok. Čína zakázala cizincům cestovat do Tibetu.

USA uvalily sankce na čínské funkcionáře kvůli pronásledování Ujgurů v Sin-ťiangu. A kromě toho, v Číně je opět dýmějový mor. Světová zdravotnická organizace však říká, že všechno je v pořádku. Toto a mnohem více uvidíte v dalším díle Číny bez cenzury televize NTD.

Pořad Čína bez cenzury pravidelně otevírá témata potlačování čínských obyvatel vládnoucím komunistickým režimem, včetně témat považovaných za „citlivá“.


Čína je největší hrozbou pro USA, říká šéf FBI

Ředitel FBI Christopher Wray prohlásil, že Čína je pro USA největší hrozbou. Řekl to během projevu na Hudson institutu 7. července 2020.

„To co nejvíce ohrožuje informace a duševní vlastnictví našeho národa a naši ekonomickou vitalitu, je kontrarozvědka a ekonomická špionáž z Číny. Představují hrozbu pro naši ekonomickou bezpečnost a v konečném důsledku i pro naši národní bezpečnost,“ řekl Wray.

Podle Wraye otevírá FBI přibližně každých deset hodin nový kontrarozvědný případ související s Čínou. Podle Wraye představují čínská kontrašpionáž a krádeže duševního vlastnictví jeden z největší přesunů bohatství v historii.

Čínská operace Hon na lišku

Jak prohlašují čínští úředníci, probíhá v zámoří operace nazvaná „Hon na lišku“. V praxi to znamená „dopadení podezřelých“, kteří utekli za hranice Číny.

Čínští úředníci prohlásili, že tato akce „ochraňuje důstojnost zákona  asociální spravedlnost“. Obvinění těchto podezřelých ovšem vznáší komunistická strana Číny.

A kdo je tím, koho má dopadnout onen „Hon na lišku“?

„Hovoříme o politických oponentech, disidentech a kriticích [čínského režimu], kteří se snaží odhalit rozsáhlé porušování lidských práv v Číně,“ uvedl Wray v odpovědi, na koho cílí zmíněná operace.

Související články

Přečtěte si také

Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy
Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy

Snahy Viktora Orbána stylizovat se do pozice mírotvůrce jsou špatné a „nejsou v evropském zájmu“, uvedl český premiér Petr Fiala v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Cévní mozková příhoda (CMP) je celosvětově druhou nejčastější příčinou úmrtí po srdečních chorobách, zasahuje více než 17 milionů lidí ročně.

„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany
„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany

AKTUALIZOVÁNO. Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal nominaci do listopadových prezidentských voleb.

Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci
Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci

Britský soud dnes poslal pětici klimatických aktivistů z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) do vězení za protest na dálnici M25 v 2022.

10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie
10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie

Naposledy jste možná napsali básničku na základní škole, ale nebojte se. Vezměte si tužku a začněme.