Po vypuknutí epidemie wuchanského koronaviru ve městě Čching-tao ve východní Číně se úřady snaží potlačit růst nakažených tím, že provedou blokádu sousedství a vyžadují testování všech obyvatel na přítomnost onemocnění COVID-19.

12. října 2020 místní vláda nechala uzamknout obytné budovy, kde žijí diagnostikovaní pacienti. Rovněž označila okolí místní nemocnice jako „středně rizikovou oblast“ šíření virů.

Šest milionů obyvatel, kteří žijí v okresech Š’-nan, Š’-pej, Li-cchang, Lao-šan a Čcheng-jang, muselo podstoupit testování nukleových kyselin.

Večer 12. října 2020 se obyvatelé začali řadit do fronty čekající na otestování. Město během dne oficiálně ohlásilo 12 nakažených, ale o vypuknutí nákazy neposkytlo žádné další podrobnosti.

Skutečný rozsah nakažených je nejasný. Je známo, že místní úřady podhodnocují počty pozitivních případů, aby potlačily paniku. Město podle oficiálních zpráv uzavřelo nejméně tři nemocnice v očekávání nárůstu případů onemocnění COVID-19.

A i když město neoznámilo, že dojde k úplnému uzavření, na jediném letišti ve městě Čching-tao byly zrušeny všechny lety. Státní noviny Peking Daily informovaly o tom, že 12. října 2020 bylo zrušeno 26 letů a 13. října bylo zrušeno více než 110 letů. Zpráva upozorňovala cestující, že se očekává zrušení dalších letů.

Podle oficiálních statistik města Čching-tao žije v tomto pobřežním městě v provincii Šan-tung, přibližně 9,5 milionu lidí.

Článek byl redakčně zkrácen.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.