Prezidentské volby v USA 2020

Datová analytička Sarah Eaglesfieldová říká, že v počítání hlasů elektronickým systémem v průběhu voleb 2020 v několika státech objevila neobvyklé změny.

Dle jejího zkoumání došlo v téměř 60 okresech napříč Spojenými státy k tomu, že hlasy byly z celkového počtu odstraněny poté, co již byly systémem započítány.

Tvrdí, že změny v datech ukazují na to, že software na počítání hlasů, známý jako Dominion Voting Systems, má vady.

Při její analýze volebních hlasů v okrese Wayne (stát Michigan) objevila také to, že některé hlasy byly započítány více než jednou. Čísla ukazují, že hlasy se stejným voličským ID se v softwaru na sčítání hlasů objevily několikrát.

Vysvětlila, že dle jejího názoru nesrovnalosti počítání v kombinaci s důkazy o „mrtvých voličích“ mohou vést k tomu, že by mohlo být pro kohokoliv nemožné určit reálný stav volebních výsledků.

„Jakékoliv zprávy nebo čísla, které dostanete, by mohly být přesné v řádu několika set tisíc, ale nebudou to přesné výsledky státu, dokud se neprovede ruční přepočet. A myslím si, že všechny státy by měly udělat audit toho, co odevzdávají,“ okomentovala Sarah Eaglesfieldová.

Již od první zmínky o volebních podvodech nebo jiných forem ovlivnění voleb, včetně chyb počítacího softwaru, mnoho hlavních médií tyto možnosti popírá.

Sarah říká, že přesná čísla jsou nedílnou součástí férových voleb. K jejím zjištěním se zatím žádný oficiální orgán nevyjádřil.

Překlad původního článku NTD: J. S.