Deník Epoch Times získal ocenění za nejlepší dokument roku 2020 na filmovém festivalu CONTENT v kategorii Zprávy a žurnalistika. Oceněný snímek Vyšetřování voleb 2020 zpracoval investigativní reportér Joshua Philipp.

Festival probíhal v Dallasu od 1. do 4. února 2021.

„Všichni básnili o zprávách a žurnalistice,” řekl John Diamond, koordinátor sekce zpravodajství a žurnalistiky.

Diamond prozradil, že rozhodnutí o zařazení této kategorie do festivalu a konference padlo před rokem a půl, protože lidé stále více hledají jiné zdroje než média hlavního proudu, aby zjistili pravdu.

„Hledali jsme to nejlepší z alternativních pravdomluvných médií, abychom je na tuto konferenci pozvali,” říká Diamond.

Před rokem, těsně poté, co pandemie vyústila v celostátní lockdown, objevil Diamond na internetu dokument, který produkovali Katherine Hu a The Epoch Times. Dokument zachycuje pátrání po původu wuchanského koronaviru. Vyšetřování vede investigativní reportér Joshua Philipp.

„To je to, co jsem poslal na nominaci, ale od té doby jste přišli s několika dalšími skvělými dokumenty,“ řekl Diamond v rozhovoru s Epoch Times.

Snímek o volbách v USA v roce 2020 nakonec získal první cenu Best Documentary award za nejlepší dokument v sekci Zprávy a žurnalistika.

„Byl jsem v armádě u letectva během studené války a v 80. letech, takže jsem věděl, jak se komunisti vypořádávají s novinařinou. Když převzali východní Německo (…), když převzali východní Evropu, převzali státní média,“ prozradil John Diamond. 

„Takže vím, jak taková propaganda vypadá, viděl jsem naše [média], jak k tomu směřují již před mnoha lety. Ale víte, dobrá věc na koronaviru a volbách je, že je opravdu odhalili, kdo říkal pravdu, a [deník The Epoch Times] byl opravdu na vrcholu, pokud jde o férovou a upřímnou, pravdivou žurnalistiku,” hodnotí situaci koordinátor sekce zpravodajství a žurnalistiky John Diamond.

Dokumentární snímek (Youmaker)

Dokument byl vytvořen ve spolupráci televize NTD a deníku The Epoch Times.

„Bylo mi opravdu potěšením jít nahoru a převzít to ocenění,“ říká investigativní reportér Joshua Philipp, který se konference zúčastnil během pracovní cesty po Texasu, v rámci natáčení jeho pořadu Crossroads.

„Když se začnete setkávat s lidmi, opravdu cítíte, že duch této země je velmi živý a zdravý. Jsou to tradice a víra, to je srdce země.”

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.