Rebecca Zhu

10. 3. 2021

Austrálie – Spisovatelka a bývalá volební poradkyně Billa Clintona, Naomi Wolfová, popsala současná protipandemická opatření v podobě lockdownů jako „vynález Si Ťin-pchinga“, který v dějinách svobodné společnosti nikdy předtím neexistoval.

V rozhovoru s australskou Sky News Wolfová prohlásila, že při lockdownech je porušováno každé jedno lidské právo včetně svobody shromažďování, svobody výkonu víry, svobody podnikání a práva na vzdělání.

„Nikde v ústavě nestojí, že naše občanské svobody lze pozastavit, pokud dojde k zákeřné nemoci nebo vážné zdravotní pohotovosti,“ prohlásila spisovatelka.

Zároveň poznamenala, že lidstvo přežilo velké epidemie jako tuberkulózu, polioviry, HIV nebo choleru i bez osekávání lidských práv.

Wolfová, která je zanícenou demokratkou, napsala vloni v listopadu na Twitteru, že lituje, že volila Bidena. Důvodem její lítosti je právě Bidenův kladný postoj k lockdownům.

Z USA se podle ní stává policejní stát, kde se donekonečna prodlužují mimořádná opatření, zatímco lidé jen zděšeně přihlížejí, jak se jim dramaticky mění životy. „Před očima každého se měníme na totalitní stát,“ uvedla.

Bývalá poradkyně se také v rozhovoru pro americký kanál Fox vyjádřila, že opozice k lockdownům není otázkou toho, jakou stranu kdo volí, protože jde o něco, co zasahuje do práv a svobod všech občanů.

„Přesahuje to všechno, na čem se vy a já můžete shodnout či neshodnout, a to by mělo stmelit levici i pravici, aby ochraňovaly naši ústavu,“ uvedla Američanka.

„Opravdu doufám, že se dokážeme rychle probudit, protože dějiny také ukazují, že je jen malé (časové) okno, v němž se lidé mohou bránit, než bude příliš nebezpečné se bránit,“ varovala Wolfová známá svými kontroverzními výroky.

Wolfová není zdaleka jedinou kritičkou lockdownů. Australský ekonom Sanjeev Sabhlok, který pracoval jako ekonom pro spolkový stát Victoria a později rezignoval kvůli svým veřejným komentářům k pandemii COVID-19, napsal pro list The Australian, že na příkladu Švédska je vidět, že lockdowny virus zastavit nedokáží.

Podobně jako Wolfová, i Sabhlok žertovně nazval lockdowny „velkým vynálezem roku 2020“, který vymyslel „lékařský génius“ Si Ťin-pching. Ve svém komentáři ostře odsuzuje zavádění podobných opatření ve svobodném světě.

„Uzavřeme do budoucna Austrálii kvůli každé horší chřipce? Musíme si posílit víru ve svobodu a rozum a skoncovat s osvojováním zbabělých, totalitářských zombie způsobů komunistické vlády v Číně.

Totalitní Čína nechť si dělá, co chce, ale proč bychom to po ní měli přebírat?… Zdá se, že jako civilizace jsme se rozhodli pro sebezničení.“

Australská vláda minulý týden oznámila, že hodlá nechat hranice uzavřené další tři měsíce, ne-li déle. Premiér spolkového státu Západní Austrálie, Mark McGoven prohlásil, že přísná opatření na hranicích mohou zůstat zachována i po skončení pandemie, aby se zabránilo pašování drog, ale po tvrdé kritice veřejnosti musel svůj názor vzít zpět.

Původní článek newyorského deníku The Epoch Times zde.

Související články

Přečtěte si také

Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky
Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky

První možností je zkrátit pracovní týden na 35 hodin, druhou zavést volné pátky.

Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami
Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami

Divoké květiny jsou úžasným doplňkem každé zahrady, protože propojí i tu nejformálnější zahradu s přírodním prostředím.

Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci
Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci

Brzy zjistil, že věda, v niž pevně věřil, je chybná a chybí jí klíčové důkazy pro její teorie, přestože tyto teorie byly vydávány za fakta.

Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog
Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog

Účast ve volbách do Evropského parlamentu je obvykle v České republice i dalších unijních státech nižší než v případě hlasování do národních parlamentů.

Tajemství a kouzlo cremonských houslí
Tajemství a kouzlo cremonských houslí

Housle, nejcennější a nejprestižnější z rukodělných nástrojů, dominovaly hudbě po staletí. Mají dlouhou historii a jejich počátky zůstávají zahaleny tajemstvím.