Veronika Sunová

25. 3. 2021

UPOZORNĚNÍ: Tento článek není součástí nějaké antivakcinanční kampaně. Má pouze zprostředkovat diskusi obou stran – těch, kteří plošnou vakcinaci propagují jako správné řešení a těch, co v tomto způsobu řešení vidí nebezpečí.


Belgický virolog a vývojář vakcín MVDr. Geert Vaden Bossche Ph.D. volá po okamžitém ukončení kampaně masového očkování na COVID-19. V otevřeném dopise adresovaném Světové zdravotnické organizaci (WHO) a světovým lídrům varuje, že probíhající očkovací kampaň povede k vytváření nebezpečnějších mutací a že je „největší a nejtragičtější chybou, která byla učiněna obecně v historii veřejného zdraví a konkrétně na poli imunizace“.

Je třeba, aby ve veřejné diskusi zaznívaly všechny hlasy. Nikoliv pouze výběrově ti, kteří posvěcují a podporují nějaké řešení, ale také ti, kteří upozorňují na možné závažné chyby v navrhovaných postupech. Podle Bossche plošné očkování vytváří „bezpříznakové roznašeče virů“.

V otevřeném dopise (pdf + příloha) z 6. března 2021 pro WHO Bossche uvádí: „Současná mimořádně kritická situace mě nutí šířit tuto naléhavou výzvu. Vzhledem k hrozícímu riziku, že bezprecedentní rozsah lidského zásahu do pandemie COVID-19 vyústí v globální katastrofu, která nemá obdoby, tato výzva nemůže být dostatečně hlasitá a důrazná.“

Bývalý spolupracovník Billa Gatese v dopise dále píše, že podle jeho znalostí povede plošná vakcinace k vytváření mutací viru.

V rozhovoru, který Bossche poskytl 9. března 2021 pořadu Discernable Interviews, virolog upozorňuje, že vakcíny používané na COVID-19 viry nezabíjejí, ale pouze chrání lidské tělo před symptomy, a tím vytvářejí bezpříznakové roznašeče virů. A nejen že netvoří kolektivní imunitu, působí právě opačně, nutí viry vytvářet nebezpečnější mutace.

Jinými slovy viry, které jsou ohroženy, bojují podle Bossche o přežití pomocí nakažlivějších mutací.

Jednou z příčin mutací viru je podle Bossche „imunitní únik“. Vysvětluje ho následovně: „Je takový všeobecný princip, když živý organismus, ať bakterii nebo virus vystavíte tlaku, ať už to uděláte pomocí protilátek, chemoterapie nebo antibiotik, když tyto mikroorganismy vystavíte životu ohrožujícímu tlaku a když to děláte tak, že těmto mikroorganismům stále umožníte, aby se rozmnožovaly, pokud nemůžete zcela zabránit infekci, začnou vytvářet mutace, aby mohly přežít.“

Bosche se domnívá, že za mutacemi viru SARS-CoV-2 (původně označovaného jako wuchanský virus) mohou být i chybná protiepidemická opatření.

„Všechna preventivní opatření proti infekci vedou k nakažlivějším mutacím viru,“ tvrdí Bossche a své tvrzení opírá o princip, že protiepidemická opatření (roušky, rozestupy, izolace apod.) na virus kladou tlak, ohrožují jeho život, a proto využije každou situaci, aby se stal infekčnějším.

Naproti tomu přirozený průběh epidemie by si podle Bossche vybral pouze minimální daň na lidských životech. Nyní se v krátkodobém hledisku může zdát, že epidemii oslabujeme, ale z dlouhodobého hlediska mohou opatření přivodit ještě větší škody.

V rozhovoru pro Discernable Interview dále analyzoval přirozený průběh epidemií, když do nich nezasahují lidská (vládní) opatření. „Když mluvíme o akutních virových epidemiích jako je COVID-19 nebo chřipka, nemluvím o HIV, pak si uvědomíte, že evoluce a společná evoluce patogenu spolu s imunitním systémem hostitele fungují tak, že daň, kterou si vybírají na lidských životech a na nemoci, je omezena na absolutní minimum, které jsou potřebné, aby virus byl schopen přežít. Ale daň, kterou nyní zaplatíme, bude ohromná,“ předjímá Bossche.

Svoji zprávu doplnil o vědecké důkazy 13. března 2021 je publikoval on-line.

Imunitní systém člověka je třeba cvičit

Podle Bosche je nesmírně důležitý vrozený imunitní systém člověka. Říká, že děti a zdraví lidé mají velmi dobrou imunitu vůči koronavirům a původní kmen wuchanského viru u těchto lidí nevyvolával žádné nebo jen mírné příznaky.

„Vrozený imunitní systém ale nemá paměť a je třeba ho trénovat. A cvičením pro imunitní systém je vystavovat se všem druhům různých vlivů prostředí. Uzavření škol a univerzit bylo tedy úplně špatně,“ dodává Bossche.

Virolog se hrozí toho, že následky plošného očkování mohou být katastrofální. „Je stále obtížnější si představit, že následky rozsáhlého a chybného lidského zásahu v této pandemii nepovedou k vyhlazení velké části populace.“

Kdo je Geert Vaden Bossche

Na webových stránkách evropského summitu o vakcínách a očkování (Euro Global Summit and Expo on Vaccines & Vaccination: dostupné on-line), kde Bossche v roce 2019 přednášel, je uvedeno mimo jiné následující:

Poté, co Vaden Bossche získal titul MVDr. na univerzitě v belgickém Gentu a doktorát z virologie na univerzitě v Hohenheimu v Německu, přednášel na fakultách v rodné Belgii a například na stuttgartské univerzitě (University of Stuttgart). Po opuštění akademické dráhy pracoval pro několik společností vyrábějících vakcíny, např. GSK Bilogicals, Novrtis Vaccines, Solvay Biologicals, kde se na podílel na vývoji R&D vakcín.

Později se přidal k výzkumnému týmu Nadace Billa a Melindy Gatesových jako hlavní programový manažer a později pracoval s GAVI jako manažer programu Eboly. Následně působil jako šéf německého centra pro výzkum infekcí. V současné době provádí vlastní výzkum vakcín založených na imunitních NK buňkách (NK – natural killer – „přirození zabijáci“).

Životopis (pdf).

Reakce poslanců, senátorů, WHO a dalších

Redakce Epoch Times zaslala 24. března 2021 žádost o vyjádření k dopisu MVDr. Vadena Bossche Světové zdravotnické organizaci (WHO), zdravotním výborům Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR a také ministrovi zdravotnictví ČR.

Níže v tomto článku budeme publikovat jejich odpovědi, pokud nějaké obdržíme.


Institut Roberta Kocha

Tisková mluvčí Institutu Roberta Kocha (RKI) Simone Glasmacherové odpověděla německé pobočce deníku The Epoch Times, že Stálá komise pro očkování nebo její předseda rovněž nehodnotí „žádná jednotlivá prohlášení“. Ale dodala, že „obecně lze říci, že mutace jsou možné pouze při replikaci virů,“ odpověděla Glasmacherová.

A dále uvedla: „No, čím více se virus množí, tím více mutací vytvoří. Pokud se chcete vyhnout mutacím, musíte zabránit replikaci virů. Mutace jsou z velké části neorientované a jsou vybírány příslušným selekčním tlakem. Zvýšení imunity může zvýšit selekční tlak na virus, ale pouze pokud se vyvine selekční tlak v době, kdy se virus množí. Obzvláště nepříznivá je „částečná imunita“, která stále umožňuje replikaci viru v přítomnosti protilátek. Pokud by se měla imunita vyvíjet v důsledku prodělání nemoci, došlo by také k velkým vedlejším škodám v důsledku přetížení klinik, kterému se lze pomocí očkování vyhnout. Zbývá zjistit, jakou formou budou muset být vakcíny v budoucnu upraveny, například zda bude stejně jako v případě vakcíny proti chřipce nutná každoroční úprava.“


Výbor pro zdravotnictví PS PČR

„Vámi zaslanou informaci jsem nechala přeposlat členům Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny, neboť nemohu mluvit za členy Výboru. Obsah dopisu já sama osobně znám, je v něm dobře popsána současná situace a vývoj sledování problematiky,“ uvedla doktorka Věra Adámková, předsedkyně poslaneckého Výboru pro zdravotnictví v e-mailovém rozhovoru s Epoch Times z 25. března 2021.


Výbor pro zdravotnictví Senátu PČR

„To je opravdu největší hloupost, co jsem poslední dobou četl,“ – senátor, doktor Roman Kraus.

„To je opravdu největší hloupost, co jsem poslední dobou četl,“ komentoval výzvu virologa Bossche zaslanou WHO doktor Roman Kraus, kteý je předsedou senátního Výboru pro zdravotnictví v e-mailovém rozhovoru s Epoch Times z 25. března 2021.

Související články

Přečtěte si také

Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv
Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv

Antidepresiva se předepisují více než jen na depresi a jejich důsledkem je zvýšené riziko sebevražd.

„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky
„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky

Dnes je tomu právě 80 let od narození „malého velkého muže“ Karla Kryla, jedné z ikon odporu proti okupaci v srpnu 1968 i sametové revoluci v roce 1989. Hluboké myšlenky, které zaznívají v jeho písních, dodávaly odvahu těm, kteří se nebáli jim naslouchat za doby totality, a promlouvají k lidem i dnes.

Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně
Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně

Dlouhotrvající kauzy kolem prezidentova syna přitom zahrnují mnoho úrovní, od etických otázek ohledně jeho podnikání, přes trestní vyšetřování až po informace o jeho zapojení do korupčních aktivit.

Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury
Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury

Objevte pražské architektonické skvosty na festivalu Open House Praha. Připraven je bohatý program a zpřístupněno bude 115 budov zdarma.

Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA
Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA

Zatímco miliardář Bill Gates se v době koronaviru proslavil především svým zapojením do očkování, spoluzakladatel Microsoftu se od té doby stal největším vlastníkem zemědělské půdy v USA. Nadace Billa a Melindy Gatesových je největším propagátorem genetického inženýrství na světě. Blíží se změna doby v zemědělství?