Dennis Prager

20. 5. 2021

Komentář

Když se na chvíli zamyslíte nad tím, co levice očekává od poctivých a slušných lidí, nahlédnete do světa absurdit a lží, ve kterém žijeme.

Levice požaduje, abychom věřili a hlásali, že muži menstruují a rodí a že není nijak nefér vůči dívkám a ženám, když biologičtí muži soutěží v dívčích a ženských sportech.

V desítkách tisíc amerických škol se studentům vymývají mozky, aby věřili, že Amerika nebyla založena v roce 1776, ale v roce 1619, kdy byli do Severní Ameriky přivezeni první Afričané jako námezdní dělníci nebo otroci. To je lež „projektu 1619“: za lež ji označili téměř všichni přední historikové zabývající se počátky Ameriky. Mnozí z nich jsou demokraté a liberálové, kteří podporovali impeachment bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

A nyní, když Hamás – totalitní teokratická islamistická teroristická skupina – vypouští tisíce raket na civilní obyvatelstvo Izraele a Izrael na tento poslední z opakovaných pokusů o masové vraždění reaguje, světová levice požaduje, abychom věřili, že Izrael je padouch a Hamás je oběť.

Levicové odsuzování Izraele a sympatie k Hamásu jsou jen dalším příkladem morálně převráceného světa, který levice vytvořila.

Žijeme ve světě, v němž masmédia a akademické kruhy – které nejsou ničím jiným než hlásnou troubou levice – světu opakovaně tvrdí, že Amerika vedla revoluční válku, aby zachovala otroctví, že muži menstruují a že Hamás je obětí izraelské agrese.

Jak se z takových obrovských lží staly mainstreamové pravdy, to je otázka na jiný sloupek. Stačí říci, že jsou všechny stejnou mírou absurdní jako lživé.

Důvodem, proč právě teď probíhá válka mezi Izraelem a Hamásem, je existence Izraele. Nemá to nic do činění s tím, co Izrael skutečně udělal. Hamás a jeho podporovatelé v Íránu nemají žádné spory s Izraelem. Mají spor s existencí Izraele.

Izrael tedy nemůže udělat nic, co by uspokojilo jeho nepřátele, kromě toho, že bude souhlasit se svým zničením coby jediného židovského státu na světě.

Pro většinu (ne všechny) muslimů a pro většinu (ne všechny) muslimských států a pro levici je na světě místo pro 22 arabských zemí a pro více než 50 muslimských zemí, ale není zde místo pro jeden židovský stát, dokonce ani pro stát velký jako New Jersey a menší než Salvador.

Hamás a jeho stoupenci v Íránu pravidelně prohlašují, že usilují o zničení Izraele. Ve světě neexistuje žádná obdoba. Žádné skupiny ani národy neusilují o vyhlazení žádného jiného národa na světě. To je v souladu s historií antisemitismu. Antisemitismus není jen další etnický nebo rasový fanatismus. Kéž by tomu tak bylo. Antisemitismus je na rozdíl od jakékoliv jiné formy rasismu nebo etnického fanatismu vyhlazovací. Nenávist k Židům těchto lidí není jen nenávistí k Židům, ale tito lidé si přejí, aby Židé byli mrtví.

To je jeden z mnoha důvodů, proč každý poctivý člověk chápe, že antisionismus je pouze posledním projevem antisemitismu. Antisionisté tvrdí, že existence Izraele jako židovského státu je nelegitimní.

Proč to ti na levici (opět, jak vždy zdůrazňuji, levičáci; nikoli liberálové) popírají?

Protože levice nenávidí dobro a často podporuje nepřátele dobra. Levičáctví je morální nemocí lidského stavu. Jak jsem již dříve napsal, nejde ani tak o to, že by levice měla porouchaný morální kompas. Pokažený morální kompas je občas přesný. Morální kompas levice vždy ukazuje sever jako jih a východ jako západ.

Proto levice nenávidí Ameriku. Právě proto, že je, řečeno slovy Abrahama Lincolna, „poslední největší nadějí světa“. A proto levice nenávidí Izrael. I přes všechny své nedostatky byl Izrael morálním majákem. Izraelský premiér právě na Twitteru zveřejnil video natočené plukovníkem Richardem Kempem, bývalým velitelem britských sil v Afghánistánu, které PragerU zveřejnil krátce po poslední válce mezi Izraelem a Hamásem v roce 2014. Název videa hovoří za vše: „Izrael: Nejmorálnější armáda na světě“.

Kemp v něm říká: „Byl jsem velitelem britských sil v Afghánistánu. Bojoval jsem v bojových zónách po celém světě, včetně Severního Irska, Bosny, Makedonie a Iráku. Byl jsem také přítomen po celou dobu konfliktu v Gaze v roce 2014.“

„Na základě mých zkušeností a mých pozorování dělají Izraelské obranné síly, IDF, pro ochranu práv civilistů v bojové zóně více než kterákoli jiná armáda v dějinách válečnictví.“

Což je důvod, proč levice Izrael nenávidí. Je morálně lepší než jeho sousedé, nemluvě o jeho nepřátelích. Stejně jako Amerika. Ale pokud věříte, že Amerika byla založena v roce 1619 a že muži rodí děti, budete také věřit, že padouchem ve válce s Hamásem je Izrael.

Dennis Prager je moderátor rozhlasové talk-show a publicista.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet názory The Epoch Times.

Překlad původního článku: JaS

Související články

Přečtěte si také

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel
Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, především v technologiích, které se mu nedostávají.

Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci
Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci

Vládní návrh na zvýšení televizních a rozhlasových poplatků dnes ve Sněmovně opět kritizoval předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Astmatem trpí na celém světě téměř 340 milionů lidí, z toho přibližně 800 tisíc v České republice. Počet nemocných stále roste.

Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“
Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“

Analýza výsledků parlamentních voleb ve Francii: Nová lidová fronta na čele, Macronova strana na druhém místě.

Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu
Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu

Začíná léto a s ním i doba nošení sandálů, pantoflí či „žabek“. Jak se starat o naše chodidla, aby vypadala krásně a zdravě, nám poradí spolumajitelka pedikérského salonu v Prešově Andrea Prokopčáková.