Milan Kajínek

9. 6. 2021

Petiční výbor Poslanecké sněmovny uspořádal veřejné slyšení, kde vystoupilo několik expertů na Čínu a zástupců nevládních organizací, a zprostředkovaně podávaly svá svědectví také oběti násilných represí komunistické strany v Číně.

Jednou z nich byla paní Destiny Tang, žena, která vyrůstala v Číně a na vlastní kůži zažila pronásledování čínského režimu. Její otec byl opakovaně zatčen a ve vězení mučen, protože se věnoval meditační praxi Falun Gong, která vyučuje morální principy buddhismu a taoismu.

Čínský režim Falun Gong násilně potlačuje od roku 1999. Paní Destiny Tang se jako náctiletá dívka ocitla v důsledku represí bez otce i matky a musela se začít o sebe starat sama. Dnes žije ve Velké Británii.

Celá výpověď Destiny Tang

„Děkuji za příležitost promluvit k vašemu parlamentu. Jmenuji se Destiny Tang a věnuji se Falun Gongu. V roce 2013 jsem odjela studovat do Velké Británie a po ukončení studií jsem rozjela skrz absolventský program pro mladé podnikatele vlastní byznys – obchodování s Čínou.

Bohužel se mé podnikání, s nímž jsem začala v roce 2015, setkalo s nečekanými problémy kvůli pronásledování Falun Gongu. Moje obchodní partnerka, Kche-jing Siao, žije v Číně. Její rodina se věnuje Falun Gongu také a kvůli tomu čelila perzekuci, což přímo ovlivnilo mé podnikání.

Já jsem se s Falun Gongem (nebo také Falun Dafa) setkala přes svého otce, a to v roce 1995, v době, kdy trpěl dlouholetou nespavostí, což mělo vážný dopad na jeho zdraví. Navštívil spoustu nemocnic, ale nikde nic nezjistili. Po třech měsících praktikování Falun Gongu bylo vidět zlepšení jak na jeho fyzickém zdraví, tak na nespavosti.

Matka i já jsme byly svědky toho, jak se otcovo zdraví dramaticky zlepšilo a Falun Gong na nás pozitivně zapůsobil. Věřím, že Falun Gong je opravdová kultivační praxe založená na pravdivosti, soucitu a toleranci – třech slovech, která vedou mě a každého jiného praktikujícího, abychom si rozvíjeli pozitivní přístup, když udeří nemoc, udržovali se v kondici a prodloužili si život.

Po roce 1999 se mi náhle změnil život, když došlo v Číně k zátahu na Falun Gong. Místní policie naši rodinu pravidelně obtěžovala. Mezi lety 2000 a 2013 otce nezákonně zatkli celkem pětkrát, v Pekingu a v Chaj-kou. Během té doby mu byl odepírán spánek, procházel lékařskými prohlídkami, zažil nucené krmení, bití, násilí a další barbarské formy mučení, které vězeňští dozorci používají, aby lidi ponížili a způsobili jim maximální bolest. Když ho konečně propustili, nemohl ani chodit a byl jen kost a kůže, duševně dezorientovaný. Po letech perzekuce otec nakonec přišel o zrak a dnes nevidí ani na jedno oko.

Série pronásledování Falun Gongu v Číně ničí mou rodinu i můj život a odvádí mě od klidu a normálního života. Byla jsem svědkem pronásledování celé mé rodiny i přátel. Teprve jsem dospívala, když mě oba rodiče ve stejnou dobu opustili. Neměla jsem peníze, abych pokračovala ve studiu a musela jsem se naučit, jak se o sebe postarat.

Také jsem znala lidi, kteří praktikovali Falun Gong a zmizeli, byli dohnáni k duševní chorobě, nebo byli umučeni k smrti. Je to podobné jako s Ujgury, etnickou skupinou ze Sin-ťiangu, kde Čína páchá genocidu. Dochází tu k masovému zavírání lidí, nuceným pracím, systematickému znásilňování, sexuálnímu mučení žen a řada důkazů dokonce ukazuje, že zabíjí vězně při násilném odebírání orgánů. Prostředí v Číně nedává lidem naději, že se budou moci věnovat své víře nebo si zachovají svoji tradiční kulturu.

Přesto pronásledování pokračuje nonstop. Matku mé obchodní partnerky, Wang Cchuej-lan, které je 70 let, zatkla místní policie přímo u ní doma. Dostala tři a půl roku, prochází intenzivním vymýváním mozku a fyzickými tresty. Moje bývalá tchyně, Jü-čching Čung, si dvakrát zažila policejní obtěžování kvůli tomu, že se věnuje Falun Gongu a musela utéct z domova. Oba případy se staly teprve v roce 2018.

Falun Gong čelí už přes 20 let neférovému zacházení a silné perzekuci. Mnoho dobrých lidí přišlo nejenom o život, ale také jim násilně odebrali orgány. Je otřesné a neuvěřitelné, že se takové věci stále dějí. Měli bychom se tomu odvážně postavit, prosadit spravedlnost a přimluvit se i za spravedlivou ochranu pro Falun Gong. Je správné o tom informovat a férové dát světu vědět pravdu.

Závěrem doufám, že perzekuce Falun Gongu v Číně brzy skončí. Také navrhuji českému parlamentu, aby použil Magnitského zákon, který cílí sankcemi na všechny čínské vládní funkcionáře, o nichž se ví, že byli zapojeni do genocidního pronásledování a do nuceného odběru orgánů.

Děkuji Vám za pozornost.“

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Desetina mladých má příznaky těžké deprese, lékaři vyzvali politiky k akci
Desetina mladých má příznaky těžké deprese, lékaři vyzvali politiky k akci

Jeden z deseti mladých dospělých v průzkumu přiznává příznaky těžké deprese, střední příznaky zhruba 16 procent.

Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu
Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu

Na výrobě součástky pro americké letouny páté generace F-35 by se v budoucnosti mohlo podílet konsorcium českých firem PBS Velká Bíteš, One3D a HiLASE.

Čeští podnikatelé spolu diskutovali na setkání reVize Česka 2024 i za účasti prezidenta Petra Pavla
Čeští podnikatelé spolu diskutovali na setkání reVize Česka 2024 i za účasti prezidenta Petra Pavla

„V krásně zrekonstruované Vindyšově továrně jsem dnes diskutoval s osobnostmi českého byznysu na konferenci reVize Česka,“ uvedl v pondělí prezident Petr Pavel na svém účtu X.

Žáci se mohou přihlásit do druhého kola přijímaček na SŠ, termín je do pátku
Žáci se mohou přihlásit do druhého kola přijímaček na SŠ, termín je do pátku

Uchazeči o studium na středních školách, kteří doposud neuspěli v přijímacím řízení, mohou od dnešního rána podat v systému DiPSy přihlášku do druhého kola.

EU chce zahájit přístupová jednání s Ukrajinou v červnu, přesvědčuje Maďarsko
EU chce zahájit přístupová jednání s Ukrajinou v červnu, přesvědčuje Maďarsko

Evropská unie usiluje o formální zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou a Moldavskem do konce června.