Zoo v Jihlavě zve návštěvníky k prohlídce i v zimě a za tmy. Otevřena je po celý rok. Od počátku listopadu se pouze uzavírá jedna pokladna a zůstává otevřena ta hlavní při parkovišti. Ta je otevřena v období od listopadu do března včetně, od 9 do 16 hodin.

Ale ještě i po zavření hlavní pokladny v 16 hodin mohou návštěvníci v areálu zoo setrvat minimálně další dvě hodiny.

„Pravidelně se setkáváme s tím, že si naši návštěvníci myslí, že v čase zavření pokladny se uzavírá i samotný areál zoo, který poté musí opustit. Přitom obzvlášť v zimním období zoo skýtá úžasný zážitek, kdy je v ní poměrně málo návštěvníků, zvířata jsou aktivní, některá se chystají ke spánku a některá se z něj naopak probouzí a se soumrakem ožívají,“ zve k návštěvě jihlavské zoo její ředitel Jan Vašák.

A co jihlavské zoo uvidíte?

Malí levharti cejlonští (Panthera pardus kotyia) konečně dorostli do velikosti, kdy mohou bezpečně chodit ven a za asistence své matky společně prozkoumávají výběh.

Veselo je i nedaleko ve výběhu guanak (Lama guanicoe). Tam se na konci září narodilo jedno mládě – samice, která ve skupině způsobila docela rozruch a lamy ve výběhu pěkně rozhýbala.

V zimním období jsou aktivní i některé chladnomilné šelmy, jako jsou třeba pandy červené (Ailurus fulgens). Ty mají už skoro půlroční mláďata, ale vzhledem k tomu, že malé pandy rostou velice pomalu, teprve nyní jsou ve výběhu vidět.

Po dlouhé době se v zoo narodili i dikobrazi srstnatonosí (Hystrix indica). Dvojčata se narodila 22. září a samice musela zabřeznout takřka hned po dovozu nového samce z plzeňské zoo. Dikobrazi jsou aktivní v noci, a právě zimní období s krátkými dny a brzkým soumrakem je ideální k jejich pozorování.

Zdroj: TZ Zoo Jihlava