Redakce Epoch Times

28. 12. 2021

Tammy Hung

Podle klinického psychiatra pro děti a dorost vytvoří politika lockdownů a nošení roušek generaci dětí, které budou vykazovat nižší IQ a známky poškození mozku v sociální oblasti.

Dr. Mark McDonald v rozhovoru s moderátorkou Cindy Drukierovou v pořadu The Nation Speaks, který 25. prosince zveřejnila televize NTD, citoval studii Brownovy univerzity z 11. srpna (pdf), která zjistila, že „děti narozené během pandemie mají výrazně nižší verbální, motorické a celkové kognitivní schopnosti ve srovnání s dětmi narozenými před pandemií“. NTD je sesterským médiem The Epoch Times.

Roušky, „škola přes zoom“ a povinné plošné uzávěry vedly k „celkové deprivaci, nedostatku sociálních kontaktů, nemožnosti vidět obličeje, k celodennímu pobytu doma, [a to] skutečně způsobilo poškození mozku mladých lidí,“ řekl.

V dalším rozhovoru v této epizodě profesor Carl Heneghan, ředitel Centra pro medicínu založenou na důkazech Oxfordské univerzity (Oxford University’s Centre for Evidence-Based Medicine), uvedl důkazy, že pandemická omezení a „strach, který dětem vštěpujeme“, vedly ke zhoršení psychických problémů.

Heneghan citoval svou studii z 2. října, která dospěla k závěru, že „osm z deseti dětí a dospívajících uvádí zhoršení chování nebo jakýchkoli psychologických příznaků či nárůst negativních pocitů v důsledku pandemie covidu-19“.

„Uzavření škol přispělo ke zvýšení úzkosti, osamělosti a stresu; negativní pocity v důsledku covidu-19 se zvyšovaly s délkou trvání uzavření škol,“ uvádí se ve studii. „Zhoršení duševního zdraví bylo zjištěno u žen a starších adolescentů.“

Dospívající starší 12 let si také vedli hůře než děti mladší 12 let, protože podle Heneghana čelí dospívající stále většímu tlaku vrstevníků, sociálnímu tlaku a jsou více přístupni zprávám, které jsou jim předávány globálně.

„V první řadě je třeba u dětí deeskalovat jakýkoli strach a obavy z covidu,“ uvedl Heneghan. „Pro děti je [covid] ve skutečnosti velmi bezpečné onemocnění“ a děti by se neměly obávat toho, jaký dopad bude mít covid na ně samotné a na jejich zdraví v budoucnu.

Dodal, že „uzavření oblastí, jako jsou školy, bylo chybou“, protože jejich zachování v provozu je dobré pro vzdělávání, „sociální vazby a pohodu“.

„Měli bychom skutečně upřednostnit vzdělávání a takové zásahy, které jsou v nejlepším zájmu dětí,“ řekl.

Podle studie z 20. prosince údaje amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí také ukázaly, že počet návštěv souvisejících s duševním zdravím v roce 2020, kdy byla poprvé zavedena pandemická omezení, vzrostl o 24 % u dětí ve věku 5 až 11 let a o 31 % u dětí ve věku 12 až 17 let ve srovnání s údaji z roku 2019.

McDonald také poznamenal, že viděl děti, které „odmítají navázat oční kontakt, počůrávají se nebo trpí nočním pomočováním, nemohou přespávat u kamarádů – kdy jsou delší dobu od své matky“.

Na druhou stranu na teenagery mají omezení ten vliv, že jsou „tak zahleděni do sociálních médií a telefonů a tak pohlceni výukou přes zoom, protože tak byli poslední rok a půl trénováni, že už ani nechtějí jít ven,“ řekl.

McDonald označil vládu a mediální korporace za tvůrce „behaviorálního formovacího programu“, v němž jsou děti vystaveny „iracionálním a absurdním“ situacím, kdy jsou nuceny jíst venku ve čtyřicetistupňovém vedru a musejí běhat maratony nebo sportovat v rouškách.

Od 27. prosince Bidenova administrativa doporučuje, aby děti „příliš malé na to, aby byly očkovány“, byly „obklopeny očkovanými lidmi a nosily roušky ve veřejných vnitřních prostorách, včetně škol“, jak se uvádí v covidové strategii na internetových stránkách Bílého domu. „Pro ty dospívající ve věku 12 let a více, kteří mají nárok na očkování, je nejdůležitějším krokem, který mohou rodiče učinit, nechat je očkovat.“

Na webových stránkách se uvádí, že k 27. prosinci „byla očkována více než polovina dospívajících v zemi“.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.