Neznámý umělec vylepil v ulicích Washingtonu umělecká díla, která zobrazují současného amerického prezidenta Joea Bidena (demokraté) a poradce Bílého domu pro pandemii dr. Anthonyho Fauciho jako komunistické diktátory.

Sérii plakátů vyfotil a zveřejnil na Twitteru 15. ledna uživatel LeighWolf. (zdroj) Barva uměleckých koláží je laděna do rudé, připomínající komunistické plakáty. (příklad)

Níže nabízíme fotografie plakátů s krátkým popisem významu některých prvků nebo nápisů na plakátu.


Vzkaz autora fotografií: „Všem médiím, která mě žádají o povolení k použití mých fotografií, odpovídám, že ano, s výjimkou těchto: @CNN a @msnbc, pro vás je to 100 000 dolarů za fotku,“ napsal uživatel @LeighWolf. (zdroj)

Dodržujte nařízení OSHA. (Se svolením @LeighWolf)

Nápis „OSHA“ na kladivu, které umělec vložil do ruky Joea Bidena, je zkratkou amerického vládního úřadu Occupational Safety and Health Administration (zdroj), který vydává nařízení ohledně povinného testování či vakcinace pro zaměstnance státních úřadů a organizací. Další nápis „comply“ znamená v překladu zvolání „dodržujte“.

Věřte vědeckému náboženství. (Se svolením @LeighWolf)

Na obrázku je umělecky ztvárněn dr. Anthony Fauci v kněžském hábitu s kolárkem. V ruce drží injekční stříkačku a nad hlavou vědeckou svatozář. V povětří okolo Fauciho poletují roušky a papírové bankovky. Ve spodní části plakátu stojí zástupy lékařů v bílých pláštích, kterým dr. Fauci jako kněz vštěpuje heslo „věřte vědeckému náboženství“ neboli „scientismu“ (Trust the Scientism).

Hodné děti následují nařízení. (Se svolením @LeighWolf)

Na této koláži je prezident Biden obklopen svatozáří z injekčních stříkaček a nápisem „Hodné děti následují nařízení“. Roušky, které mají nasazeny děti pod ním, mají červenou barvu, evokující červené pionýrské šátky z dob komunismu. Děti mají na tričkách nášivky zobrazující dr. Fauciho, kytičku nebo duhu s nápisem „Byl jsem vakcinován“.

„Nařídit! Izolovat! Zotročit!“ (Se svolením @LeighWolf)

Na poslední koláži je zobrazen současný americký prezident Joe Biden. V ruce drží zvětšený koronavirus a psané dokumenty. V pozadí obrazu je původní dokument Ústavy Spojených států roztrhaný na kousky. V horní části plakátu stojí nápis: „Nařídit! Izolovat! Zotročit!“ (Mandate! Segregate! Subjugate!)

Článek byl naposledy upraven 19. ledna 2022.