Podle čínského zvěrokruhu bude 2022 rokem tygra. Jeho začátek nastane už dnes, 1. února 2022 a měl by být rokem plným akce, odvahy a změn. Připravte se proto na to, že se letos věci pohnou.

Ve zvěrokruhovém schématu, podle kterého proudí energie a koluje příroda, je tygr prvním ze tří vlivů dřevěného prvku v cyklu zvěrokruhu. Představuje energii přírody, která vyvěrá a diverzifikuje se do spektra možností. Vše, co dosud dřímalo, se začne hýbat a nabývat tvaru.

Zatímco síla buvola z předchozího roku se přenáší do roku tygra, stabilní energie buvola se vlivem tygra stává kinetičtější. Po zhodnocení majetku a přínosů v roce buvola je tygr připraven pohnout s věcmi kupředu. Rok tygra je vhodnou dobou pro plánování, vytvoření základů, na nichž postavíte svou vizi budoucnosti, a vložení energie do realizace těchto cílů.

„Lepší žít jeden rok jako tygr než sto let jako ovce.“ – čínské přísloví.

Vznešený tygr je ikonou statečnosti a odvahy. Od přírody optimistický a veselý tygr, který miluje svobodu, je prudce nezávislý a sní o tom, že nějakým způsobem změní svět. Tygr miluje dobré výzvy a životní dobrodružství.

Tento hravý kocour má bezmeznou energii a nadšení užívat si života, ale stejně jako buvol, který ho předcházel, bude tygr houževnatý ve svém záměru a nic jej neodradí od práce, kterou je třeba vykonat při dosahování svých cílů.

Tygr má také velký smysl pro spravedlnost. Ať už je nespravedlnost namířena proti němu samému nebo proti druhým, tygr se odvážně pustí do akce, aby pomohl druhým. Rok tygra je tedy příslibem změny a posunu k něčemu dobrému.

Tygr přináší optimismus a dobrou náladu – a to je pro rok 2022 dobré, protože je čas posunout se pozitivním směrem. Je to dobrý rok pro to, abyste se stali průkopníky, rozvíjeli nový trh, objevili nový způsob, jak něco dělat, nebo změnili způsob podnikání.

Denně se znovu objevujte. Každý den překonávejte své osobní hranice. Buvol, který přišel před vámi, vás k tomu obdařil houževnatostí a tygr vám dodá elánu, abyste udělali ten správný krok.  Buďte v roce 2022 větrem, který přinese změnu.

To však neznamená, že rok 2022 nebude i nadále ve znamení nelehkého boje a změny se nemusí projevit tak rychle, jak by si někteří přáli. Ale když se kola dají do pohybu, tygr přinese novou naději a nové začátky. Jako vždy platí, že čím disciplinovanější budete, tím lepší váš rok bude.

Zdroj.