Zachary Stieber

17. 2. 2022

Vedoucí pracovník amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v nově zveřejněném videu uvedl, že administrativa prezidenta Joea Bidena plánuje prosadit každoroční očkování vakcínou proti covidu-19.

Christopher Cole, řídící pracovník iniciativy pro lékařská protiopatření v FDA, to uvedl pro novinářskou skupinu Project Veritas.

„Biden chce naočkovat co nejvíce lidí,“ řekl Cole reportérovi v utajení. „Budete se muset nechat každoročně očkovat. Ještě to oficiálně neoznámili, protože nechtějí všechny naštvat,“ dodal.

V současné době se všem Američanům starším pěti let doporučuje, aby se nechali očkovat dvěma základními dávkami vakcín Moderna nebo Pfizer. Všem Američanům starším 12 let se také doporučuje, aby si pět měsíců po druhé dávce nechali aplikovat alespoň jednu posilovací dávku.

Cole uvedl, že farmaceutické, potravinářské a očkovací společnosti platí FDA „stovky milionů dolarů ročně za to, že zaměstnáváme a udržujeme hodnotitele, kteří schvalují jejich výrobky“.

Řekl také, že každoroční očkování se stane pro výrobce vakcín „opakovaným zdrojem příjmů“. O těchto výrobcích se také zmiňoval jako o „Big Pharma“ (velkých farmaceutických firmách).

„Zpočátku to možná nebude tolik, ale bude se to opakovat – pokud se jim podaří dosáhnout toho, že budou všichni potřebovat vakcínu každý rok, je to opakovaný příjem, který poplyne do jejich společnosti,“ dodal.

Cole neodpověděl na žádosti o komentář formou e-mailu, zprávy na LinkedIn ani telefonického vzkazu v jeho kanceláři.

Mluvčí FDA sdělil v e-mailu deníku The Epoch Times: „Osoba, která údajně vystupuje na videu, nepracuje na záležitostech týkajících se vakcín a nereprezentuje názory FDA.“ Na doplňující otázku mluvčí neodpověděl.

Cole později Project Veritas sdělil, že je manažerem v kanceláři FDA, která nepracuje na vakcínách, ale která pomáhá „dohlížet na schvalování anticovidových vakcín pro nouzové schválení“.

Cole uvedl, že jeho komentář o nutnosti nechat se každoročně očkovat anticovidovou vakcínou byl přirovnáním k tomu, kolik Američanů se každoročně očkuje proti chřipce.

Potvrdil také, že věří, že FDA nakonec udělí mimořádné povolení alespoň pro jednu vakcínu pro batolata – FDA své rozhodnutí v této věci 11. února odložila – a že s prezidentem nekomunikuje, ale „podle toho, co řekl, chce pravděpodobně naočkovat co nejvíce lidí“.

Bílý dům na žádost o komentář nereagoval a tisková mluvčí Bílého domu Jen Psakiová se během středečního brífinku k této záležitosti nevyjádřila.

Biden a jeho administrativa prosazují, aby se prakticky každý Američan nechal očkovat. Tvrdí, že je to nejlepší ochrana proti covidu-19. Bagatelizovali rovněž přirozenou imunitu neboli ochranu, které se těší lidé, kteří se z covidu zotaví. To vyvolalo kritiku některých odborníků.

Dr. Robert Malone, který se podílel na vytvoření technologie, na níž jsou postaveny vakcíny Moderna a Pfizer, označil video Project Veritas za „kouřící zbraň“.

„Máme tu agenturu, která byla zcela pokřivena obrovským kapitálem, který čeká na všechny její zaměstnance, jakmile z té agentury odejdou,“ řekl v pořadu Steva Bannona. „Mají silnou motivaci chovat se tímto způsobem, dělat vše, co je nutné, aby to odpovídalo zájmům velkých farmaceutických firem. A nyní máme díky Project Veritas kouřící zbraň.“

Přeloženo z anglického originálu.

Související články