SWNS

4. 5. 2022

Mladý chlapec z Anglie, který má jako koníčka lovení věcí magnetem, vytáhl z řeky trezor s bankovkami, které po 22 letech vrátil jejich právoplatnému majiteli.

Patnáctiletý George Tindale se svým otcem Kevinem (52) prohledával řeku Witham v hrabství Lincolnshire, když učinil neuvěřitelný objev.

Dvojice otce a syna truhlu vytáhla z vody a poté, co ji pomocí páčidla otevřeli, byli ohromeni tím, co našli uvnitř. Mezi bahnem bylo ukryté pouzdro s 2 500 australskými dolary (cca 40 tisíc Kč).

„Bylo to opravdu úžasné. Vytáhli jsme ten trezor a v něm byly všechny ty peníze. Zhruba jsme to na břehu spočítali a… No byli jsme prostě v šoku,“ prohlásil George pocházející z Newarku v hrabství Nottinghamshire.

Peníze, které byly v trezoru nalezeny. (SWNS)

Spolu s hotovostí se v trezoru nacházel i zbrojní průkaz a bankovní karty, jejichž platnost vypršela v roce 2004, což Georgovi a jeho otci Kevinovi poskytlo dostatek informací k vypátrání právoplatného majitele, kterým byl podnikatel Rob Everett z Grantham, kde byl trezor nalezen.

Poté, co se s ním spojili a vysvětlili mu svůj úžasný nález, navštívili ho 16. dubna v jeho podniku v Granthamu, aby mu ukradený majetek vrátili.

Dozvěděli se také, že trezor ukradl jistý teenager v roce 2000 při vloupání do Robovy bývalé kanceláře. Pachatel byl dopaden poté, co Rob našel čepici, kterou tam zloděj zanechal, se zlodějovým vyšitým jménem.

Zleva doprava – Kevin Tindale, Rob Everett a George Tindale. (SWNS)

„Vzpomínám si, že tehdy rozbili skříň, aby se dostali k trezoru,“ uvedl Rob, který byl ohromen tím, že ho duo otec-syn dokázalo vypátrat. „Pomyslel jsem si, že na světě jsou opravdu milí a dobří lidé. Mohli si ty peníze nechat, mohli říct, že se mě pokusili kontaktovat, ale oni chtěli vrátit obsah a zboží právoplatným majitelům, a to podle mě hodně vypovídá o lidskosti.“

Rob byl potěšen snahou rodiny o vypátrání majitele a vrácení trezoru a rozhodl se Robovi dát malou odměnu. A protože je George dobrý matematik a Rob vede společnost zabývající se investičním poradenstvím, nabídl mu možnost spolupráce.

„Byl bych rád, kdyby pro nás pracoval. Je mu sice teprve patnáct, ale dejte mu trochu času a já mu rád dám příležitost,“ podotýká Rob a dodává: „Je v tom velké ponaučení. Učí George, že dělat dobro, být poctivý a vracet věci je vlastně prospěšnější než brát.“

Mladík k tomu dodal: „Rob byl skvělý. Kdybych někdy chtěl získat pracovní zkušenosti, až skončím školu, řekl, že nabídka je vždy otevřená.“

Peníze nalezené v trezoru. (SWNS)

Lovení na magnety

George pravidelně loví s tátou Kevinem na magnet a své nálezy zaznamenává na svém kanálu na Youtube „Magnetic G“, který přitahuje miliony zhlédnutí. Šest měsíců poté, co se svým koníčkem začal, získal George sponzoring od společnosti Online Magnets, jednoho z předních britských dodavatelů magnetů.

Jeho matka Denise pro tisk uvedla, že její syn začal s lovením na magnet před třemi lety a že i když s tím začal kvůli hledání pokladů, jeho práce také upozorňuje na znečištění řek a škody, které může mít na volně žijící živočichy.

George Tindale je vášnivým lovcem na magnet. V britských řekách nachází hlavně zbraně. (SWNS)

Od té doby, co ho toto neobvyklé hobby chytlo, vylovil George obrovský arzenál zbraní včetně granátů, pistolí a nožů. Trezor je podle něj jeho zatím nejlepším nálezem.

Jeho matka byla velmi vděčná, když se dozvěděla o nabídce pracovní zkušenosti, kterou syn dostal a uvedla: „No, není to hezké? Je to prostě krásný příběh.“ Řekla také, že je docela ironické, že Robův trezor ukradl nějaký dospívající chlapec, aby ho po letech našel jiný teenager a vrátil mu ho.

Originální článek.

Související články

Přečtěte si také

Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky
Polsko zvažuje zkrácení pracovního týdne, ministryně zvažuje i volné pátky

První možností je zkrátit pracovní týden na 35 hodin, druhou zavést volné pátky.

Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami
Přírodní krása: Vytvoření úchvatné zahrady s divokými květinami

Divoké květiny jsou úžasným doplňkem každé zahrady, protože propojí i tu nejformálnější zahradu s přírodním prostředím.

Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci
Ateistický onkolog se při léčbě pacientů s rakovinou vrací k víře: Věda dokazuje existenci vyšší moci

Brzy zjistil, že věda, v niž pevně věřil, je chybná a chybí jí klíčové důkazy pro její teorie, přestože tyto teorie byly vydávány za fakta.

Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog
Účast ve volbách do EP letos v EU zřejmě neklesne, říká politolog

Účast ve volbách do Evropského parlamentu je obvykle v České republice i dalších unijních státech nižší než v případě hlasování do národních parlamentů.

Tajemství a kouzlo cremonských houslí
Tajemství a kouzlo cremonských houslí

Housle, nejcennější a nejprestižnější z rukodělných nástrojů, dominovaly hudbě po staletí. Mají dlouhou historii a jejich počátky zůstávají zahaleny tajemstvím.