Enrico Trigoso

4. 6. 2022

TÉMA: Diskuse o protiepidemických opatřeních

Během covidové pandemie řídící pracovníci na školách a univerzitách zaváděli dogmaticky a často i násilně opatření, jako povinné nošení roušek a očkování, se záměrem zabránit šíření viru SARS-CoV2. Podle nedávných peer-review studií však tato opatření neměla valný účinek.

Výzkumná práce zveřejněná 18. května 2022 zdůrazňuje nedostatky nařízení o povinném očkování a nošení roušek. Jak studie uvádí, tato opatření nezabránila šíření čínského viru na Cornellově univerzitě.

Přestože univerzita vyžadovala, aby se na akademické půdě nosily respirátory, aplikovala se izolace nakažených a podezřelých a provádělo se sledování kontaktů do několika hodin po jakémkoli pozitivním výsledku, práce přiznává, že: „Zkušenosti Cornellu ukazují, že tradiční zásahy v oblasti veřejného zdraví nebyly pro omikron vhodné. Očkování sice ochránilo před závažným onemocněním, ale nestačilo k zabránění rychlého šíření, a to ani v kombinaci s dalšími opatřeními v oblasti veřejného zdraví včetně rozsáhlého kontrolního testování.“

Jiná studie zjistila, že sekundární přenosy byly „výrazně nižší ve školách ve srovnání s domácnostmi, což naznačuje, že přenos v domácnostech je v této pandemii důležitější než přenos ve školách“.

Ke konci semestru v roce 2021 téměř kompletně proočkovaná Cornellova univerzita uzavřela kampus kvůli nárůstu případů covidu.

„Povinné masky nedokázaly kontrolovat šíření infekce ve školách, jak ukazuje tato analýza škol s povinným nošením roušek a bez nich. Předchozí studie prokázaly, že vakcíny proti covidu nezabraňují šíření přenosu,“ uvedl Dr. Sanjay Verma pro The Epoch Times s odkazem na studii z 18. května.

Dr. Verma, kardiolog z Kalifornie, který zaznamenal nárůst srdečních problémů po hromadném zavedení vakcín, se domnívá, že roušky a povinné očkování nebyly tím nejlepším způsobem, jak se s covidem vypořádat.

„Byl kladen malý, pokud vůbec nějaký, důraz na jiné, účinnější snahy o zmírnění následků: Daleko účinnější by byla ventilace a filtrace, cvičení, snížení hmotnosti a osobní zodpovědnost. Čili tato školní a univerzitní opatření vyvolávají otázku: čeho chtějí dosáhnout?“

Bývalý viceprezident společnosti Pfizer Michael Yeadon, toxikolog a odborník na výzkum alergií a respiračních onemocnění, tvrdí, že vzhledem k tomu, že poměr úmrtnosti na infekce (IFR) u covidu-19 nebyl vysoký, neměly být vakcíny nařízeny a že z předchozí vědecké literatury bylo známo, že roušky jsou v zastavení respiračních virů neúčinné.

„Již dlouho před covidem-19 bylo známo, že roušky na obličej nic nezmohou,“ uvedl Yeadon v prohlášení, které zaslal deníku The Epoch Times.

„Mnozí nevědí, že modré lékařské roušky nejsou filtry. Vzduch, který vdechujete a vydechujete, se pohybuje dovnitř a ven mezi rouškou a vaším obličejem. Jsou to jen chrániče proti stříkající kapalině, nic víc,“ napsal Yeadon a připojil odkaz (klikněte zde) na stránku uvádějící přes 400 studií, které poukazují na neúčinnost vládních opatření během pandemie, jako byly roušky nebo lockdowny.

Z nedávného výzkumu víme, že vakcíny proti covidu zvyšují riziko myokarditidy, zejména u mužů ve věku 16-29 let,“ poznamenává zase doktor Verma.

„Domnělé a neprokázané výhody takovýchto školních a univerzitních opatření je třeba vyvážit velmi reálnými riziky (bez ohledu na to, jak vzácná se mohou zdát). Nesmíme také zapomínat, že údaje CDC ukazují nulový nadbytek úmrtí ve věkové skupině 0-24 [let] v letech 2020 a 2021 ve srovnání s předchozími roky. Celková míra hospitalizací a IFR v této věkové skupině je velmi nízká a nezdá se, že by opravňovala k takovýmto nařízením, která se stejně zdají být neúčinná při zastavení šíření. Úředníci veřejného zdravotnictví by veřejnosti lépe posloužili, kdyby kladli důraz na respirátory N95 u všech vysoce rizikových osob, zlepšení ventilace a filtrace, cvičení a snížení hmotnosti a izolaci při příznacích,“ napsal našemu deníku Dr. Verma.

Jiná studie z 25. května zjistila, že „neexistuje žádný významný vztah mezi povinnými rouškami a počtem případů“ poté, co zopakovala „velmi citovanou studii CDC, která prokázala negativní vztah mezi povinnými rouškami ve školách a dětskými případy SARS-CoV-2“, a to na větším vzorku okresů a v delším časovém intervalu.

Zdroj.

Související články

Přečtěte si také

Odborníci poukazují na selhání New York Times ve zpravodajství o Izraeli
Odborníci poukazují na selhání New York Times ve zpravodajství o Izraeli

Dlouhodobá neobjektivita novin při informování o Izraeli a židovských otázkách se podle odborníků zhoršila s přílivem mladých uvědomělých „woke“...

Nové vzdělávací programy vytvářejí aktivisté a neziskovky financované miliardáři a bankou
Nové vzdělávací programy vytvářejí aktivisté a neziskovky financované miliardáři a bankou

Co se tedy mají žáci naučit a kdo revizi vzdělávacích programů dlouhodobě připravoval? Bylo to ministerstvo školství nebo již moc výkonnou ovládají neziskovky? Kdo to všechno platí? Na tyto otázky odpovídám v následující analýze.

„Hlavy z písku ven!“ Archa 21 otevírá post-covidový diskurz
„Hlavy z písku ven!“ Archa 21 otevírá post-covidový diskurz

Tým Archy 21 pořádal setkání známých osobností a veřejnosti, které má být „první z řady akcí k občanskému poučení a posílení z covidové krize“. Řečníci zavzpomínali na tehdejší události...

Zásobování energií budoucnosti: Jaderná fúze dosahuje teplot slunečního jádra
Zásobování energií budoucnosti: Jaderná fúze dosahuje teplot slunečního jádra

Jaderná fúze je považována za ideální způsob výroby energie, ale navzdory velkému počtu výzkumných projektů se zdá, že její realizace je vzdálena ještě 50 let. Současný průlom je také charakterizován tím, že „je před námi ještě hodně práce“.

„Alarmující“. Nikotin užívá polovina mladých do 24 let. Roste obliba elektronických cigaret a nikotinových sáčků
„Alarmující“. Nikotin užívá polovina mladých do 24 let. Roste obliba elektronických cigaret a nikotinových sáčků

Nikotin užívá třetina Čechů starších 15 let, přičemž mezi mladými ve věku 15–24 let jde o 50 procent osob. Stabilně roste také oblíbenost ochucených elektronických cigaret a nikotinových sáčků. Vyplývá to z průzkumu NAUTA, který každoročně uveřejňuje Státní zdravotní ústav.