TÉMA: Covid-19 negativní účinky vakcinace

„Věřil jsem lékařům, ale moje bezmezná důvěra v bílý plášť je navždycky pryč,“ říká biomedicínský inženýr Juraj Orság, jehož výpověď se objevuje v chystaném dokumentu Tečkované příběhy.

Problémy se u něj dle jeho slov projevily poté, co si nechal aplikovat první dávku vakcíny proti onemocnění covid-19. Vakcínu mu navzdory jeho dobrému fyzickému stavu, jako aktivnímu sportovci v jeho 52 letech, doporučovali všichni lékaři, s nimiž věc konzultoval jako „vhodnou a potřebnou“, neboť prý patří do takzvané rizikové skupiny.

Poprvé zkolaboval ihned po aplikaci vakcíny přímo před zraky lékařů, přesto jej systém donutil k další dávce. Pro očkování druhou dávkou se rozhodl, protože bez něj by nemohl plnohodnotně vykonávat svou profesi a živit rodinu. Jinými slovy, vládní omezení kladla tak velké množství překážek pro neočkované lidi, že bylo pro něho téměř nemožné pokračovat ve své práci bez potvrzení o prodělaném očkování.

Ing. Orság začal po aplikaci druhé dávky ztrácet vědomí na různě dlouhé časové úseky, trpěl úpornými migrénami, nemohl být sám v bytě a vykonávat běžné činnosti, během nichž začal ztrácet vědomí a orientaci. Dříve přitom žil aktivně, běhával každý den i osm kilometrů, věnoval se bojovým uměním.

Jeho příběh zveřejňujeme jako memento selhání základních principů medicíny, ve které měl pan Orság (jakož i mnozí další lidé) dříve plnou důvěru. Mnozí lékaři, na které se obrátil po očkování, jeho stav bagatelizovali a označovali jako psychické problémy.

„Věřím už jenom lidem. Pokud je nějaký lékař i člověk, tak mu věřím, ale musím si to napřed ověřit. A spočítal bych je na prstech jedné ruky,“ konstatuje Juraj Orság, jehož celou výpověď zveřejňujeme níže.

Rozhovor uskutečnil a zveřejnil Nadační fond Svědomí národa.