Jack Phillips

1. 8. 2022

Americký Senátor Ron Johnson v neděli na Fox News prohlásil, že očekává, že prezidentův syn Hunter Biden bude obviněný, ale že vyšetřovatelé pravděpodobně udělají dohodu o zapečetění informací, a tedy „americká veřejnost se nikdy nedozví pravdu“.

Republikánští senátoři Johnson a Grassley se podíleli na několikaletém vyšetřování obchodních transakcí syna prezidenta Joea Bidena v částech světa jako je Čína, Ukrajina a další. Dvojice zveřejnila v září 2020 zprávu, která podrobně popisuje rozsáhlé finanční vazby mezi subjekty napojenými na Komunistickou stranu Číny a fyzickými osobami a Hunterem Bidenem.

„O tom, že Bidenovi jsou zkorumpovaná rodina, víme už léta,“ řekl Johnson Danu Bonginovi z Fox News a dodal, že „zkorumpovaná mainstreamová média to všechno kryla“ a „dokonce i FBI“.

V březnu oba republikánští senátoři předložili na půdě Senátu bankovní záznamy, které ukazují, že dnes již neexistující firma CEFC China Energy zasílala Hunteru Bidenovi platby. To zahrnovalo i platbu ve výši 100 000 dolarů, kterou CEFC zaslala jedné z Bidenových mladších společností, Owasco.

Mezi dalšími platbami je bankovní převod 5 milionů dolarů od Northern International Capital (která byla partnerem CEFC) společnosti Hudson West, do které Hunter Biden investoval a kterou řídil. Ze smlouvy, kterou senátoři rovněž zveřejnili, vyplývá, že 500 000 dolarů dostal Hunter Biden jako „jednorázový honorář“.

Senátor Ron Johnson (R-Wis.) hovoří během slyšení ve Washingtonu 24. ledna 2022. (Drew Angerer/Getty Images)

Dvě další transakce ukazují na platbu 1 milionu dolarů, kterou společnost CEFC zaplatila společnosti Hudson West, a převod 1 milionu dolarů od společnosti Hudson West do společnosti Owasco. Dle všeho šly peníze Hunteru Bidenovi za účelem zastupování Patricka Ho, čínského podnikatele, který pomohl společnosti CEFC obohatit se díky úplatkům.

Maření ze strany FBI

V nedávno zaslaném dopise Johnson navíc tvrdil, že FBI se v polovině roku 2020 pokusila zmařit jejich kongresní vyšetřování.

Informace nedávno poskytnuté „whistleblowery“ (informátoři) „silně naznačovaly, že brífink FBI z 6. srpna 2020 byl skutečně cílenou snahou o úmyslné podkopání vyšetřování Kongresu,“ napsal Johnson v dopise (pdf) adresovaném vrcholným představitelům ministerstva spravedlnosti a členům dalších zpravodajských agentur.

„Pokud jsou tato obvinění informátorů pravdivá, jak může být vaše agentura, pane řediteli Wrayi, schopna vyšetřovat prezidentova syna?“. Johnson ve svém dopise dodal. „Bohužel, FBI již nelze věřit, že bude Huntera Bidena vyšetřovat čestně a s rovným uplatněním práva.“

Měl na mysli stížnosti informátora vydané nejmenovanými úředníky FBI, které Grassley podrobně popsal v dopise (pdf) z 25. července.

„Obvinění poskytnutá mému úřadu podle všeho naznačují, že mezi některými úředníky FBI existoval plán, jehož cílem bylo podkopat hanlivé informace o Hunteru Bidenovi tím, že je lživě označili za dezinformace,“ uvedl Grassley.

„Pokud jsou tato obvinění pravdivá a přesná, ministerstvo spravedlnosti a FBI jsou – a byly – institucionálně zkorumpovány až do samého jádra, do té míry, že Kongres Spojených států a americký lid nebudou mít důvěru v rovné uplatňování práva,“ poznamenal Grassley.

Deník Epoch Times se obrátil na ministerstvo spravedlnosti se žádostí o komentář.

Překlad původního článku americké redakce: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty
Studentské eurovolby vyhrála koalice Spolu před Přísahou s Motoristy a Piráty

Studentské volby do Evropského parlamentu letos vyhrála koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 15,2 procenta hlasů.

Fiala: Palestinu nemá smysl uznat, když není jasné, kdo ji představuje
Fiala: Palestinu nemá smysl uznat, když není jasné, kdo ji představuje

Palestinu nemá smysl uznat jako stát, když není jasné, kdo a na jakém území ji představuje, řekl dnes premiér Petr Fiala.

Žádný chytrý telefon do 12 let, žádné sociální sítě do 15 let: Francouzi chtějí přísnější regulaci
Žádný chytrý telefon do 12 let, žádné sociální sítě do 15 let: Francouzi chtějí přísnější regulaci

Podle průzkumu se mnoho Francouzů obává dopadu sociálních sítí a chce přísnější regulaci. Šéf vlády Macron je také pro celoevropské stanovení věkové hranice pro dosažení plnoletosti v oblasti digitálních technologií na 15 let.

Čínská armáda uvedla, že zahájila manévry kolem Tchaj-wanu
Čínská armáda uvedla, že zahájila manévry kolem Tchaj-wanu

Čínská armáda dnes v okolí Tchaj-wanu zahájila cvičení, do kterého zapojila různé druhy vojsk.

Někdejší Trumpova rivalka v boji o stranickou nominaci řekla, že ho bude volit
Někdejší Trumpova rivalka v boji o stranickou nominaci řekla, že ho bude volit

Nikki Haleyová, která se do března ucházela o republikánskou nominaci do listopadových prezidentských voleb, dnes řekla, že svůj hlas dá Donaldu Trumpovi.