Předloni na konci prázdnin, po dovolené, mi bylo oznámeno, že rozpracovaná témata s týmem na stanici CNN Prima News už nedokončíme. Z hodiny na hodinu byl tým i moje místo šéfditoky investigativního týmu zrušeno.

Druhý den mi kolegyně z redakce CNN Prima News zavolala: všechny natočené materiály, důkazy, nahrávky, veškerý hrubý materiál byl z redakčního systému smazán.

Zveřejňujeme nyní kompletní nahrávku, která se týká již publikovaných článků. (Nahrávka)

Začátkem května 2020 jsem dostala od svých zdrojů  informaci, že společnost Smartwings, která je dávno v soukromých rukou a v rukou čínského CITIC, vyjednává o finanční pomoci od české vlády. Obdržela jsem informace, že se hledá způsob, jakým by česká vláda pomohla vyřešit situace dlouhodobě krachujících aerolinek, které však se státem mají už pramálo společného.

Coby novinářka Prima CNN News, šéfka tamní investigativy, jsem si informaci ověřovala nejprve u zástupce čínského spoluvlastníka aerolinií – exministra obrany Jaroslava Tvrdíka. Dotazovala jsem se jej, zda česko-čínské Smartwings hodlá pomoci i Čína.

Tvrdík připustil, že společnost Smartwings je na tom skutečně ekonomicky zle, ale že čínští investoři budou něco dělat až poté, co česká vláda najde způsob a zadotuje firmu sama. Jaroslav Tvrdík mi v té době jako první potvrdil informaci, že za krachující společností Smartwings dokonce lobboval i tehdejší premiér Andrej Babiš (ANO), potichu, protože miliardář Jiří Šimáně je jeho přítel (viz korespondence s Jaroslavem Tvrdíkem)…

Celou reportáž naleznete zde. (Právě tato investigace byla nakonec v CNN Prima News problém)

Názory a postoje vyjádřené v tomto článku jsou názory autora článku a nemusejí se shodovat s postoji deníku The Epoch Times.